Perfidna relacja Frankfurter Allgemeine o Różańcu do Granic

0
616

Perfidna relacja Frankfurter Allgemeine o Różańcu do Granic FazNiemiecki Frantfurter Allgemeine 8 października opublikował bardzo perfidny filmik o polskim Różańcu do Granic. Krótka i manipulacyjna relacja opatrzona była komentarzami ukazującymi Polaków jako islamofobów, a cała akcja na granicach Polski została określona mianem islamofobicznej.

Podajemy poniżej tłumaczenie opisu filmu i link do samego filmu:

„Islamofobia w Polsce:
Ochrona granicy różancem.
Dziesiątki tysięcy polskich katolików utworzyło w sobotę na granicach kraju łańcuch z ludzi.
Prosili Boga o ratunek dla Polski i świata.
Wierni poszli za wezwaniem organizacji Solo Dias Basta.
Przeciwnicy mówili o islamofobicznej akcji.”

Film: http://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/grenzschutz-mit-dem-rosenkranz-15236795.html?GEPC=s2

nasz komentarz [Prawy.pl – red.]:

Jeśli tak otwarcie i perfidnie w swej manipulacji naród niemiecki ma podawany przekaz o naszym Różańcu do Granic, to proszę analogicznie pomyśleć, jak antypolsko i antykatolicko do tej pory musiało być indoktrynowane społeczeństwo niemieckie, skoro w tym momencie relacja z wydarzenia o modlitwie Polaków osiągnęła tak absurdalnie manipulacyjny poziom?

Kiedy niemieckie media w podobny sposób zaprezentują wyznanie zamieszkujących u nich imigrantów? Pewnie się nie doczekamy, ale bardzo mocno przyglądajmy się, co niemiecka prasa pisze o Polakach, o naszej wierze i w jakim świetle nas pokazuje. Takie treści nie idą w próżnię, ale w umysły ludzi, którzy podejmują potem określone decyzje. Miejmy tego pełną świadomość. Wszystko przynosi owoc na miare posianej najpierw treści.

A swoją drogą ciekawe, co na taki przekaz o Różańcu do Granic nasze władze, które o swojej duchowości katolickiej ostatnio bardzo otwarcie i chętnie opowiadają się w mediach?


Za: Prawy.pl