Zmarł Józef Kamycki, jeden z założycieli Koreusa, Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych, orędownik państwowej reformy monetarnej

0
1566

Józef Kamycki, jeden z założycieli Koreusa, Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych, redaktor bloga nikander.neon24.pl zmarł 14 lipca br.. Józefowi zależało szczególnie mocno na ukróceniu oszustw międzynarodowego bankstera, tworzeniu akcjonariatu pracowniczego i spółek właścicielsko-pracowniczych (SW-P), które proponował wprowadzić do KSH (kodeksu spółek handlowych). Powoływał się wielokrotnie na przykład Gazoliny i jej twórcy Mariana Wieleżyńskiego, przytaczał boje Jerzego Zdziechowskiego z sanacyjną bezrozumną polityką siły (zamiast siły argumentów), której kontynuatorem jest PiS, czego wyraz dawał wielokrotnie na swoim blogu, chwalił przykład baskijskiego spółdzielczego Mondragonu.

Zasadniczo był wrogiem spekulacji w gospodarce i orędownikiem uczciwej gospodarki pracowniczej, w której pracownicy, jako współwłaściciele przedsiębiorstwa, w którym pracują, przyczyniają się aktywnie do jego rozwoju. Uważał, że za pomocą dokładnego, inżyniersko zaprojektowanego modelu architektury monetarnej, z wykorzystaniem NBP i art. 227 Konstytucji RP, możliwy jest dobrze zaprojektowany model polityki pieniężnej, który służy dobru wspólnemu, a nie spekulacyjnym grom rynkowym.

Swoje tezy zawarł w dokumencie FILARY PAŃSTWOWOŚCI NASZEJ, które wydała Polityka Polska – LINK


JÓZEFIE, DZIĘKUJEMY !

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI


Ostatni wpis Józefa Kamyckiego na tej ziemi, przed wyborami 12 lipca A.D. 2020. – LINK

Strona koreus – LINK, gdzie zamieszczono podstawy 8 reform ustrojowych państwa

Wywiad z Józefem Kamyckim z 2014 roku w EmisjaTV: