AS: Zadzwońmy do sztabów Kandydatów przed 12 lipca

0
713

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

[email protected] 

https://www.citizengo.org/pl/el/180582-5-pytan-do-kandydatow-na-urzad-prezydenta

….ponad 12.500 spośród sympatyków CitizenGO Polska podpisało się pod apelem do kandydatów na urząd prezydenta z prośbą o odpowiedź na 5 krótkich pytań.

Jak dotąd żadna z tych osób nie otrzymała od kandydatów jakiejkolwiek odpowiedzi.


Oba sztaby wyborcze kandydatów, którzy znaleźli się w drugiej turze wyborów – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski – otrzymały tekst naszego kwestionariusza z Państwa prośbą o odpowiedź na 5 pytań o życie, rodzinę i wolność.

Kontaktowaliśmy się też w Państwa imieniu z oboma sztabami.

W sztabie urzędującego prezydenta Dudy uzyskaliśmy informację, że otrzymamy stanowisko kandydata wobec naszego kwestionariusza mailem.

W sztabie kandydata Trzaskowskiego nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy odniesie się on do naszego kwestionariusza.

Nie pozostaje nam nic innego jak poprosić Państwa, byśmy wspólnie przekonali kandydatów, że na odpowiedź na pytania kwestionariusza oczekuje rzesza Polaków, a przede wszystkim rzesza wyborców.

Nie będzie to trudne, jeśli każdy z nas zaangażuje się w tę akcję osobiście.

 


Prosimy Państwa o wykonanie dwóch telefonów.

 Oto ich numery:

1. Sztab wyborczy Andrzeja Dudy:
(+48) 601 999 149


2. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego:
(+48) 22 257 22 00 lub
 (+48) 885 444 513

Proszę kliknąć tutaj i dowiedzieć się co można zrobić, aby kandydat był świadomy, jak wielu obywateli zabiera głos w tej sprawie. 

Wcześniej dobrze jest przygotować się chwilę do rozmowy.

Jak zwykle proponujemy, prosty schemat:

1. Po wybraniu numeru, w pierwszej kolejności, prosimy upewnić się że dodzwoniliśmy się do sztabu danego kandydata i poprosić o informację z kim rozmawiamy (stanowisko, imię i nazwisko pracownika sztabu).

2. W kolejnym zdaniu informujemy, że podpisaliśmy petycję o odpowiedź na pytania kwestionariusza do kandydatów na stronie CitizenGO. Tekst petycji z Państwa podpisem został mailowo przesłany na adres mailowy sztabu przed pierwszą turą wyborów.

3. Następnie pytamy, czy kandydat został poinformowany o treści naszej petycji i czy podjął już decyzję o odpowiedzi na nasze pytania, a jeżeli tak to kiedy jej udzieli.

4. Jeśli osoba, z którą rozmawiamy nie wie, lub nie chce nam udzielić takich informacji prosimy o połączenie z osobą odpowiedzialną za ten obszar działania sztabu.

5. Jeśli to się uda, zadajemy wskazanej osobie jeszcze raz pytania z pkt 1, 2, 3. Jeśli odpowiedź jest znowu negatywna proponujemy w grzecznym tonie wyrazić oczekiwanie, że nasz rozmówca zadba, aby kandydat miał pełną informację o pytaniach z naszej petycji.

6. Jeśli w odpowiedzi słyszymy, że nasz rozmówca nie ma kontaktu z kandydatem i wpływu na jego decyzje, prosimy o podanie numeru telefonu do osoby, z którą można na ten temat porozmawiać.

7. Jeśli taki kontakt dostaniemy, wykonujemy kolejny telefon i rozpoczynamy rozmowę według wcześniejszego scenariusza.

8. Jeśli nie, żegnamy się z rozmówcą jeszcze raz wyrażając nadzieję, że nasze oczekiwanie zostanie przekazane kandydatowi niezwłocznie, i że dzięki temu jak najszybciej uzyskamy odpowiedź.

9. Proponujemy też zostawić pracowników sztabu swój numer telefonu i poprosić go, żeby poinformował nas, czy i kiedy kandydat zapozna się z naszą petycją oraz, czy i kiedy podejmie decyzję o odpowiedzi na pytania z naszego kwestionariusza.

Proszę kliknąć tutaj, aby poinformować nas o przebiegu rozmowy, abyśmy mogli odnotować liczbę osób, które włączyły się do akcji.

Naszym celem nie jest na tym etapie nękanie pracowników sztabu, bo decyzja o udzieleniu odpowiedzi na kwestionariusz rzeczywiście nie należy do nich, ale spowodowanie, że powiadomią oni o ogromnym zainteresowaniu sprawą swoich kandydatów i ich doradców.

Doświadczenia z innych krajów, ale także z kontaktów z polskimi politykami pokazują, że takie akcje telefoniczne są często skuteczne, o ile uda się do udziału w nich zmobilizować wystarczająco dużą liczbę osób.

Dlatego bardzo prosimy nie odkładać na potem wykonania telefonu do kandydatów i zrobić to teraz.Po rozmowie zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, do której link znajduje się poniżej.
Dzięki zebranym tam odpowiedziom, będziemy wiedzieli jakie są reakcje sztabów i jakie dalsze kroki powinniśmy podjąć, gdyby akcja telefoniczna okazała się jednak niewystarczająca.

Jeszcze raz namawiamy wszystkich Państwa do podjęcia tego drobnego wysiłku i zadzwonienie do sztabów wyborczych kandydatów.


Ruszajmy do dzieła! Tylko kiedy nasza akcja będzie miała wymiar masowy, może być skuteczna.

Dziękuję za wszystko, co Państwo robią.

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

za: citizengo.org