1920-2020: 100 lat od nawały bolszewickiej na Polskę, ale w dużej mierze sprokurowanej przez bezsensowną „wyprawę kijowską” marsz. Piłsudskiego

0
1392
[bsa_pro_ad_space id=5]

Zbliża się 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, Cudu nad Wisłą [15 sierpnia 2020], splotu wydarzeń wręcz nieprawdopodobnych, jeśli chodzi o przebieg walk w okolicach Warszawy, a także wielkiej mobilizacji modlitewnej ludu polskiego, w wyniku którego Matka Boża Patronka Warszawy, wstawiając się za swoim ludem, wystraszyła znaczną część wojsk bolszewickich, co zostało poświadczone przez wielu uciekających z pola bitwy bolszewików. Wcześniej jednak miała miejsce wyprawa kijowska marsz. Piłsudskiego, która z punktu widzenia znanych dzisiaj faktów historycznych, przebiegu linii frontu oraz ówczesnej logiki wojskowej wydaje się absurdalna. Zachęcamy, aby zapoznać się z poniższymi tekstami, abyśmy – jako Polacy – nie powtarzali błędów z przeszłości. Historia magistra est.

1. Spotkanie z prof. Mirosławem Dakowskim: “Ukrywany Cud nad Wisłą 1920 roku” [WIDEO]

2.[Bohdan Piętka] Wyprawa kijowska i jej mitologia – cz.1. Myśl Polska

Listowski_i_Petlura1920.jpg

[bsa_pro_ad_space id=8]

3.[Bohdan Piętka] Wyprawa kijowska i jej mitologia – cz.2. Myśl Polska

P2667 k bis.jpg

4. Prof. Andrzej Nowak i książka „Imperium Zła”.

Czy Pan profesor dokona kiedyś refleksji nad błędami marszałka i co one na Polskę sprowadziły ? Czy można na to liczyć ?

 

5. [MARCIN DREWICZ]: STO LAT TEMU – PRZEDWIOŚNIE AD 1920 – JESZCZE NIE BYŁO ZA PÓŹNO – FLANKA ZACHODNIA. Magna Polonia

„W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą Bitwy Warszawskiej Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało logotyp (sic!), który upamiętnia to wydarzenie. Zaprojektowany logotyp jest od 1 stycznia 2020 roku wykorzystywany przez Wojsko Polskie” – czytamy w pewnym urzędowym piśmie. Co to za logotyp? Czy ktoś go widział? Bo za kilka tygodni wybije już – bezpowrotnie! […] WIĘCEJ…

6. [MARCIN DREWICZ] STO LAT TEMU – PRZEDWIOŚNIE AD 1920 – JESZCZE NIE BYŁO ZA PÓŹNO – FLANKA PÓŁNOCNA. Magna Polonia

Po stwierdzeniu, że w pierwszych miesiącach roku 1920 polskie sprawy zachodnie miały się całkiem dobrze, przemieszczamy się znad Zatoki Puckiej w kierunku naszego ówczesnego „narożnika” północno-wschodniego, czyli nad rzekę Dźwinę – o, jak to daleko! Po drodze jest granica, ówcześnie także granica państwowa z tą jakże piękną i zawsze troszkę tajemniczą krainą zwaną wtedy potocznie, […] WIĘCEJ…

7. [MARCIN DREWICZ] STO LAT TEMU – PRZEDWIOŚNIE AD 1920 – JESZCZE NIE BYŁO ZA PÓŹNO – FLANKA WSCHODNIA, CZĘŚĆ I. Magna Polonia

Tak więc wraz ze styczniowo-lutową kampanią łatgalską – zwaną wtedy przez sztaby „Operacją Zima” – w naszych historycznych wspominkach Sprzed Stu Lat weszliśmy w kontakt bojowy z Robotniczo-Chłopską Armią Czerwoną. I ucieszyliśmy się z mocnego oparcia terytorium ówczesnej Rzeczypospolitej o rzekę Dźwinę, pamiętając atoli, że było to rozwiązanie minimalistyczne, skoro pan Prezes Dmowski na ubiegłorocznej […] WIĘCEJ…

8. [MARCIN DREWICZ] STO LAT TEMU – PRZEDWIOŚNIE AD 1920 – JESZCZE NIE BYŁO ZA PÓŹNO – FLANKA WSCHODNIA, CZĘŚĆ II. Magna Polonia

Wszelako późną zimą 1920 roku (patrz: kalendarium w części poprzedniej) Wojsko Polskie stało na Wschodzie mniej więcej na tej optymalnej zdaniem wielu Polaków linii Dmowskiego (podobnej do późniejszej Rozwadowskiego), na jaką się tu co raz to powołujemy; na północy zatem sięgało do rzek Dźwina-Berezyna (choć za Berezyną mieszkali przecież polscy „Nadberezyńcy” Floriana Czarnyszewicza; tych terenów […] WIĘCEJ…

za: yt, mysl-polska.pl, magnapolonia.org

[bsa_pro_ad_space id=4]