Czechy: Minister zdrowia zachęca do ruchu [sporty zatwierdzone przez ministerstwo]. W Polsce można dostać za to mandat !!

0
1381
[bsa_pro_ad_space id=5]

Ponieważ rozprzestrzenianie się infekcji wyhamowało, Czesi myślą o powrocie do życia. Przywracają indywidualny sport i opracowują plan dla piłkarzy. Tamtejszy minister zdrowia zaleca uprawianie przede wszystkim biegania, wychodzenie na spacer, a także jazdę na rowerze. W Polsce za podobną aktywność można dostać spory mandat. Minister zdrowia w Czechach wręcz zachęca do ruchu.

Od tego tygodnia Czesi mogą w określonych warunkach powrócić do sportowej aktywności. W kraju można jeździć na rowerze i biegać (w lasach nawet bez maseczek).

[bsa_pro_ad_space id=8]

Oficjalnie zatwierdził to czeski minister zdrowia, który obecnie nakłania do sportowej aktywności mieszkańców.

W wydanym rozporządzeniu najwyżej stawiał bieganie, spacery, jazdę na rowerze i gimnastykę. Wszystko możliwe do uprawiania na świeżym powietrzu.

Sporty zatwierdzone przez ministerstwo to: bieganie, jazda na rowerze, spacery, jazda konna,  na rolkach, łyżwach, skateboarding, golf pomiędzy maksimum dwoma osobami, tenis ziemny i stołowy, badminton, siatkówka (w wydaniu plażowym), siatkonoga, sporty wodne, żeglarstwo, kajakarstwo, czy windsurfing, a także strzelectwo, sporty walki i lotnictwo. 

Czesi mogą też uprawiać dyscypliny, w których nie muszą mieć bezpośredniego kontaktu z rywalem. To znakomita wiadomość dla tysięcy golfistów, a także tenisistów. U naszych południowych sąsiadów jest ich niemal pół miliona. Tenisowe korty są tam tak samo liczne jak piłkarskie boiska.

– Miło było wreszcie zagrać na zewnątrz – powiedziała Petra Kvitova w rozmowie z serwisem Sport.cz, choć sama nie wie, do czego ma się obecnie przygotowywać. Tenisowy sezon został wstrzymany. Trenerzy i młodzi adepci tenisa mają na razie inny problem. Trwa doprecyzowanie, jak w nowych realiach mają funkcjonować tenisowe szkółki.

Na etapie rozmów z ministerstwem zdrowia są też przedstawiciele Czeskiego Związku Piłki Nożnej. Dyskutują, czy i jak przywrócić zorganizowane zajęcia piłkarzy. [—]

za: sport.pl

fot. net

[bsa_pro_ad_space id=4]