O tym, jak ONZ dbał o jihadzistów w Syrii

0
1391
[bsa_pro_ad_space id=5]

«„ Pomoc ONZ” stała się istotną częścią gospodarki mafijnej, z której korzystały wyłącznie terrorystyczne ugrupowania zbrojne…»

[bsa_pro_ad_space id=8]

=========================

RAM        20 styczeń 2020   

W swym kolejnym poście, Maurizio Blondet – opierając się na artykule Vanessy Beeley z 13 stycznia 2020, pisze:

W październiku 2014, 29-letnia Serena Shim, Libanka urodzona i wykształcona w USA, która jako dziennikarz relacjonowała konflikt w Syrii dla irańskiej Press TV, została zabita w tajemniczym wypadku samochodowym (zderzenie z ciężarówką), który miał miejsce na terenie Turcji, niedaleko od Kobane, znajdującego się w północnej Syrii.

Shim poinformowała opinię publiczną o bojownikach ISIS’u dostających się do Syrii z Turcji w ciężarówkach należących do ONZ-owskiej agencji o nazwie World Food Programme (WFP). Ciężarówki te, ugrupowaniom jihadzistowskim dostarczały również broń i materiały wojskowe.

https://en.wikipedia.org/wiki/World_Food_Programme

Dzień przed swą śmiercią, Serena Shim powiedziała, że otrzymała pogróżki ze strony MIT (tureckich służb wywiadowczych), które oskarżyły ją o szpiegostwo.

https://whowhatwhy.org/2019/10/21/serena-shim-the-life-and-unexplained-death-of-a-syria-war-reporter/

https://www.globalresearch.ca/american-journalist-killed-in-turkey-for-revealing-the-truth-regarding-isis-daesh/5551946

https://www.alaraby.co.uk/english/comment/2015/10/21/what-happened-to-serena-shim-in-turkey-last-year

https://en.wikipedia.org/wiki/Serena_Shim

https://en.wikipedia.org/wiki/Press_TV

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Intelligence_Organization_(Turkey)

Czy można wierzyć Serenie? WFP jest przecież „największą organizacją humanitarną na świecie”, ponadto organizacją ONZ’owską, która „walczy z niedożywieniem”!

  Kiedy jednakże regularna armia Damaszku odzyskała twierdze, które wcześniej znajdowały się w posiadaniu grup partyzanckich walczących przeciwko Asadowi (zdominowanych przez Al Nusrę) –  w ręce wojskowych syryjskich wpadły ogromne ilości pomocy humanitarnej z inicjałami ONZ (lub związanych z nim organizacji pozarządowych), które zostały nagromadzone przez wspomniane wcześniej ugrupowania zbrojne wyłącznie na ich własne potrzeby, bez rozdawania czegokolwiek ludności cywilnej.

  „Gdy w grudniu 2016 została wyzwolona wschodnia część Aleppo, z różnych dzielnic miast zebrano ponad 5 000 ton pomocy humanitarnej przesłanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych, które umieszczono w jednym magazynie” mówi Vanessa Beeley, niezależna dziennikarka brytyjska, znana ze swych reportaży na temat konfliktu syryjskiego.

  „Cywile zeznawali, że byli głodni, pozbawieni opieki medycznej i że w kontekście wojny zmuszeni byli do płacenia bardzo wysokich cen za artykuły pierwszej potrzeby. Tak więc, „pomoc ONZ” stała się istotną częścią gospodarki mafijnej, z której korzystały wyłącznie terrorystyczne ugrupowania zbrojne”.

https://everipedia.org/wiki/lang_en/vanessa-beeley

Dr. Nabil Antaki, gastroenterolog (który pozostał w Aleppo w latach gdy Al Nusra okupowała miasto), napisał raport, w którym opowiedział, iż wdział „piwnicę szpitala publicznego Ibn Rushed w wschodnim Aleppo, kierowanego przez dyrektora Aleppo Health Direction. W owym bardzo dużym pomieszczeniu o powierzchni 1000 metrów kwadratowych zmagazynowano część zapasów leków i sprzętu znalezionego w klinikach i szpitalach funkcjonujących pod kontrolą terrorystów. Ilości środków, wchodzących w skład pomocy ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz zachodnich organizacji humanitarnych sięgały sufitu”.

  Dowodzi to, że rebeliantom niczego nie brakowało, a już w żadnym przypadku nie brakowało im lekarstw – nawet wtedy, gdy za pośrednictwem mass mediów należących do ich sponsorów, błagali o rozejm humanitarny «dla biednych cywilów», znajdujących się pod ich okupacją.

  Przypomnijmy sobie o łzach mass medialnych wylewanych przez sławnych dziennikarzy nad nieszczęśliwymi dziećmi syryjskimi oraz szpitalami dziecięcymi w Aleppo.

  Także o wysławianiu «ratowników» należących do Białych Kasków i ich działalności.

  „Pomoc otrzymywana z zewnątrz była najpierw dystrybuowana grupom zbrojnym, zanim skromne jej ilości były przekazywane cywilom. Miejscowi nigdy nie widzieli Białych Kasków podczas akcji humanitarnych. Białe Kaski koncentrowały się na grabieży oraz niszczeniu zabytkowych budynków, w tym kościołów ”.

  To właśnie dla nich przybywała do Syrii pomoc sfinansowana przez międzynarodowe zbiórki pieniędzy, organizowane przez wielkie organizacje pozarządowe.

Wart przypomnienia jest przypadek dwóch osad zamieszkałych przez mniejszość szyicką, tj. Kafaryię i Fouę, które w roku 2016 były oblegane przez ugrupowania Ahrar al Sham i Al Nusrę, i narażone na eksterminację. Rosja wynegocjowała wtedy porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi, umożliwiające dostarczenie pomocy humanitarnej do tychże miejscowości.

https://21stcenturywire.com/2016/02/18/special-report-russia-brokers-humanitarian-aid-for-kafarya-and-foua-idlib-villages-under-terrorist-siege/

Lekarze działający tam, napisali list protestacyjny do Organizacji Narodów Zjednoczonych, w którym żalili się, że pomoc humanitarna była niewystarczająca, że nigdy nie gwarantowała tego, co było najbardziej potrzebne i że  większość przysłanej żywności była zepsuta.

W swym liście potępili «brak odpowiedzialności, błędy i złe procedury organizacji międzynarodowych, zarządzających pomocą». «Widząc powtarzalność zaniedbań, dochodzimy do wniosku, że organizacje te celowo zdyskryminowały mieszkańców Kafaryi i Foua»– napisali lekarze.

https://21stcenturywire.com/2016/02/19/exclusive-un-allied-with-terrorism-over-deliberate-malpractice-in-kafarya-foua/

Wspomniana wcześniej Vanessa Beeley pisze:

  Nawet BBC (jednakże nie w swym dzienniku a w programie Panorama) poinformowała o przekierowaniu brytyjskiej pomocy humanitarnej do Wolnej Policji Syryjskiej, tj, terrorystów działających w Syrii.  

UK foreign aid money 'diverted to extremists’ in Syria https://www.bbc.com/news/uk-42217132

Wiadomość została wyemitowana dopiero po tym, jak dziennikarka, w sposób szczegółowy, opisała jak wygląda finansowanie grup terrorystycznych okupujących wschodnie Aleppo (przed jego wyzwoleniem w roku 2016), realizowane przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – przy pomocy pośredników.

https://21stcenturywire.com/2017/12/02/white-helmets-local-councils-uk-fco-financing-terrorism-syria-taxpayer-funds/

Beeley pyta dalej:

  «Jakie mechanizmy weryfikacyjne są stosowane po to, by zagwarantować, iż pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących w Syrii, zwłaszcza w Idlib’ie?

  Czy Organizacja Narodów Zjednoczonych może zapewnić, że grupy zbrojne nie będą korzystać z dostarczanej pomocy i sprzętu na obszarze okupowanym przez Al-Qaedę, który to fakt wszelkiego rodzaju monitorowanie czyni niezwykle niebezpiecznym?»

  Po czy dziennikarka stwierdza:

  «Jak chodzi o monitorowanie i dystrybucję pomocy humanitarnej, Organizacja Narodów Zjednoczonych ufa w sposób przesadny organizacjom pozarządowym, skompromitowanym i posiadającym powiązania z terroryzmem, takim jak Białe Kaski».

  Dodajmy, że organizacja Narodów Zjednoczonych nie obdarzyła nawet minimum zaufania rząd w Damaszku, któremu nigdy nie powierzyła misji rozdzielania pomocy humanitarnej wśród ludności wyzwolonej.

  Pomimo faktu, iż „rząd zrobił wszystko, co było w jego mocy, aby zapewnić świadczenie niezbędnych usług dla swoich obywateli, pomimo 9 lat wojny i paraliżującego terroryzmu gospodarczego (narzuconego państwu syryjskiemu przez Koalicję zmontowaną przez USA), mającego na celu kolektywne ukaranie narodu syryjskiego za opór przeciwko imperialistycznemu programowi realizowanemu przeciwko Syrii”.

  Krótko mówiąc, oskarżenie jest przejrzyste: ONZ, przy pomocy swych aparatów technokratycznych oraz powiazanych z nimi organizacji pozarządowych, celowo pomagał terrorystom jihadzistowskim w ich wojnie przeciwko syryjskiej ludności cywilnej.

za: ram.neon24.pl

fot. Pomoc WFP, Irinnews.org

 

Na podstawie:

SIRIA – LE “ONG UMANITARIE” FORNIVANO I JIHADISTI

https://www.maurizioblondet.it/siria-le-ong-umanitarie-fornivano-i-jihadisti/

UN Security Council who 'relies hugely on compromised and terrorist-linked NGOs’ is set to extend aid runs for Al Qaeda in Idlib

https://www.sott.net/article/427397-UN-Security-Council-who-relies-hugely-on-compromised-and-terrorist-linked-NGOs-is-set-to-extend-aid-runs-%20dla-Al-Kaidy-in-Idlib

  ***

O Białych Kaskach pod linkami:

https://ram.neon24.pl/post/134238,cala-prawda-o-bialych-kaskach-w-syrii

https://ram.neon24.pl/post/137946,makabryczne-inscenizacje-bialych-kaskow-ratujacych-dzieci

***

Do oglądnięcia i przeczytania:

VIDEO: TOW Missile USA Killer Tanks SHOW THE FACT

https://youtu.be/PIpnynRmiGg

Tureckie dossier na temat 21 najemnych, tureckich ugrupowań jihadystycznych wspomaganych przez CIA i Pentagon, uzbrojonych w rakiety TOW.  

Turkish papers: 21 Erdogan’s jihadist militias supported by Cia, Pentagon and armed with TOW missiles

https://www.gospanews.net/en/2019/10/21/turkish-papers-21-erdogans-jihadist-militias-supported-by-cia-pentagon-and-armed-with-tow-missiles/

[bsa_pro_ad_space id=4]