Abby Johnson w Polsce w lutym 2020 roku.

0
1338
[bsa_pro_ad_space id=5]
Johnson zaczynała karierę w Planned Parenthood jako wolontariuszka. Z czasem awansowała na dyrektorkę placówki w Teksasie. Odeszła po tym, jak podczas asystowania przy aborcji zobaczyła na usg nienarodzone dziecko uciekające przed narzędziami lekarza. Założyła następnie organizację, która pomaga byłym pracownikom branży aborcyjnej, którzy jak ona przeżyli nawrócenie i walczą o rozpoczęcie nowego życia.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło wszystko.

Historia samej Johnson to jeden z najlepszych przykładów „nieplanowania”. W czasach burzliwej młodości dokonała aborcji dwukrotnie. Kiedy wyszła za mąż i urodziła dziecko, pomyślała, że już więcej nie zostanie mamą. Później, kiedy porzuciła pracę w klinice aborcyjnej i wraz z mężem zbliżyła się do Kościoła katolickiego, zaczęła się obawiać, że skończą jak stereotypowe katolickie pary z dużą liczbą potomstwa.

Kiedy Abby pojawiła się na jednej z konferencji związanych z filmem, stało się jasne, że porzuciła obawy i nie poprzestała na jednym dziecku. Była w ósmej ciąży! Johnson powiedziała także, że kiedy porzuciła pracę w klinice, poczuła się wezwana do ludzi takich, jak ona wcześniej, którzy potrzebują wsparcia finansowego, moralnego, emocjonalnego i duchowego, by porzucić aborcyjną postawę i stać się pro-life. A skoro nie mogła w swoim otoczeniu nikogo takiego znaleźć, poczuła się wezwana przez Boga do tej misji.

Abby Johnson odwiedzi Polskę. Zapraszamy na spotkania w niżej wymienionych miastach.

Bydgoszcz – Parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska1, 2020.02.11, godz. 17.30

Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki), 2020.02.12, godz. 17.15

Piła – Parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3, 2020.02.13, godz. 17.30

Rumia – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1, 2020.02.14, godz. 17.30

Warszawa – Bazylika Najświętszego Sarca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53, 2020.02.15, godz. 17.30

Więcej informacji na abbywpolsce.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]