Protest Gminy Żydowskiej. Wypowiedziano umowę na wynajem sali na premierę książki „Powrót do Jedwabnego”

0
1093
[bsa_pro_ad_space id=5]

Dom Pielgrzyma Amicus pod naciskiem Gminy Żydowskiej musiał wypowiedzieć umowę na salę ws. premiery książki „Powrót do Jedwabnego” – poinformował za pośrednictwem Twittera dziennikarz, Marcin Rola, który opowiada o problemach, z jakimi borykają się właśnie organizatorzy tego spotkania.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Próby zablokowania spotkania promocyjnego z autorami książki „Powrót do Jedwabnego” rozpoczęły się od wypowiedzenia umowy na wynajem Sali przez Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce. „Gazeta Wyborcza”, która z satysfakcją donosi, że spotkanie zostało zablokowane, informuje, że sprawa ma związek z interwencją  jednego z mieszkańców Warszawy, który skierował w tej sprawie „list do kard. Kazimierza Nycza oraz ks. Wojciecha Bartkowicza, rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie”.

„Wstrząsające jest dla mnie, obywatela kraju, w którym działały nazistowskie obozy koncentracyjne i w którym Polacy obok postaw heroicznych prezentowali również postawy antyżydowskie i antyludzkie, powstanie książki, która zrównuje Szoa z przedsiębiorstwem. Równie wstrząsający jest fakt, że pozycja ta, która ma demaskować rzekomą wykreowaną wizję Zagłady, ma mieć premierę na terenie związanym z warszawskim Kościołem”

– cytuje swojego anonimowego informatora GW.

Gdy organizatorom udało się przenieść spotkanie do Domu Pielgrzyma Amicus, okazało się, że pod naciskiem Gminy Żydowskiej spotkanie nie odbędzie się nawet tam. Premiera dotyczy kulminacyjnej pracy dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek, która opowiada „prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać, której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas”.

Za: wsensie.pl

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

“Jedwabne – Świadkowie, świadectwa, fakty” – film dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów [WIDEO]

Ewa Kurek. Jedwabne. Anatomia kłamstwa

[bsa_pro_ad_space id=4]