Za 21 dni X Marsz Niepodległości. Hasło maszerujących “Miej w opiece Naród cały”

0
363
Pod hasłem Miej w opiece Naród cały!, pochodzącym z pieśni maryjnej, 11 listopada ulicami stolicy przejdzie X Marsz Niepodległości. Chcemy podkreślić, że nasza tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką mówili w czwartek organizatorzy.

Hasło dziesiątego Marszu Niepodległości przedstawił na konferencji prasowej rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Jak wskazał, jest to fragment pieśni maryjnej Z dawna Polski Tyś Królową.

Członek zarządu stowarzyszenia Tomasz Kalinowski mówił, że w 2019 r. miały miejsce setki aktów antykatolickich, antychrześcijańskich, antynarodowych. Chcemy odwołać się do hasła właśnie patriotycznego, narodowego, ale i katolickiego, chrześcijańskiego i to chcemy podkreślać w marszu że tożsamość narodowa jest nierozłączna z naszą wiarą katolicką, z chrześcijaństwem powiedział Kalinowski.

Prezes stowarzyszenia Marsza Niepodległości Robert Bąkiewicz zapraszał do uczestnictwa wszystkich patriotów, wszystkich ludzi, którym idea niepodległości jest bliska. Jak podkreślił, marsz ruszy tradycyjnie z ronda Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, a jego trasa zakończy się na błoniach przy Stadionie Narodowym. Mam nadzieję, że ten marsz ze względu na to, że to jest 10. edycja, będzie jeszcze wspanialszym wydarzeniem niż każdy poprzedni mówił prezes.

Marsz Niepodległości można wesprzeć – SZCZEGÓŁY W LINKU

Za: marszniepodleglosci.pl

Fot. ilustracyjne, Marsz Niepodległości 2017.

Prawdopodobnie na tegorocznym marszu będzie więcej zdjęć tego typu:

https://s.redefine.pl/file/o2/redefine/cp/75/75rjgvxkigq3nwud8phwhn3eghwvy8sv.jpg