11-13 października 2019: Konferencja Fatimska w Warszawie w 102. rocznicę Cudu Słońca

0
1384
[bsa_pro_ad_space id=5]

Matka Boża powstrzymuje karę,
jednak miłosierdzie jest warunkowe

[bsa_pro_ad_space id=8]

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Czcigodni Kapłani, Wielebne Siostry, Szanowni Państwo!

Informuję o ważnej konferencji, poświęconej Fatimie, która odbędzie się w przełomowym okresie w historii w Warszawie.

Więcej informacji odnośnie spotkania z godnymi uwagi prelegentami w poniższym przekazie

 https://fatima.org/polska-konferencja/

  PamiętajmyMatka Boża powstrzymuje karę, jednak miłosierdzie jest warunkowe. Ku nawróceniu i pokucie otrzymaliśmy z Nieba szereg duchowych środków. Matka Boża Fatimska wskazała wyraźnie codzienne odmawianie Różańca, nabożeństwo pierwszych sobót, poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. – Czy te warunki zostały spełnione? Rosja się nie nawróciła a następstwa jej błędów rozsiane są po całym świecie – utrwalone grzechy społeczne sprzyjają popadaniu w grzechy indywidualne. – Prędzej przy później przyczyni się to do upadku naszego narodu, jeśli nie odpowie on pokutą i nawróceniem.” Sławomir Olejniczak prezes IESiR 

Zacznijcie, wargi nasze, chwalić Pannę Świętą, zacznijcie opowiadać cześć Jej niepojętą (…) Przybądź nam, litościwa Pani ku pomocy, a wyrwij nas z potężnych nieprzyjaciół mocy”   

Pan Jezus pragnie się tobą posłużyć, abym była bardziej znana i kochana” – mówi Matka Boża w Fatimie, 13 czerwca 1917r. .Te słowa są adresowane do wszystkich, którzy chcą odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej. 

Idźmy do przodu i zwyciężajmy!  Abp. Lenga

———————

Kilka informacji odnośnie prelegentów:

W październiku, w 102. rocznicę Cudu Słońca, Centrum Fatimskie z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zaprasza na przełomową Konferencję Fatimską do Warszawy. Konferencja jest współorganizowana z polskimi środowiskami Tradycji katolickiej.

Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o przesłaniu Matki Bożej Fatimskiej
i by pomóc w rozpowszechnianiu Jej orędzia.

W programie:
– Wykłady kluczowych prelegentów, zajmujących się tematyką Objawień Fatimskich, kryzysem w Kościele oraz tematyką zbawienia duszy;
– Codzienne Msze Święte w tradycyjnym rycie oraz Różaniec;
– Możliwość spotkania z wiernymi z Ameryki Północnej i Europy.


=================
Prelegenci:
O. Isaac Mary Relyea – Franciszkanin, tradycyjny ksiądz z Nowego Jorku. Ojciec Relyea przed swoim nawróceniem na katolicyzm i wstąpieniem do zakonu prowadził zwyczajne życie. Obecnie jest znanym mówcą, nauczającym na licznych misjach i konferencjach tradycji. W swoich konferencjach skupia się w szczególności na rzeczach ostatecznych człowieka.

O. Michael Rodriguez – Urodzony w El Paso, w Teksasie, przyjął święcenia kapłańskie w 1996. Posługiwał jako kierownik ds. powołań w swej diecezji, w licznych parafiach miejskich i wiejskich. Od 2011 roku odprawia wyłącznie Tradycyjną Mszę Święta. Mówi po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku. Obecnie posługuje jako członek Doradczego Kolegium dla Księży przy Centrum Fatimskim, jest również częstym prelegentem na fatimskich konferencjach.

Ksiądz Karol Stehlin – Przełożony Dystryktu Europy Wschodniej Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. Jest ekspertem w mariologii (gałęzi teologii, zajmującej się rolą Matki Bożej w planie zbawienia). Jest autorem wielu publikacji na temat świętego Maksymiliana Kolbe oraz autorem książek o tematyce fatimskiej, między innymi trzytomowego cyklu „Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych”.

Christopher Ferrara – Doktor prawa Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku. Jest prezydentem Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich i od dziesięcioleci broni katolików i działaczy pro-life przed próbami ich uciszania. Jest autorem książek, między innymi wydanej również w Polsce pozycji pt. „Wolność, bóg, który zawiódł”. Pisze regularnie dla Centrum Fatimskiego oraz dla Catholic Family News.

Michal Semin – Dyrektor Instytutu Św. Józefa w Pradze i wydawca czeskiego dwumiesięcznika „Te Deum”. W późnych latach ’80. był studenckim działaczem antykomunistycznym, co spowodowało, że został wydalony z uniwersytetu i krótko internowany. Obecnie posługuje jako wiceprezes Akce D.O.S.T., organizacji zaangażowanej w antyunijna opozycję. Jest ojcem dziewięciorga dzieci; wraz z żoną przetarł szlaki katolickiej edukacji domowej w Czechach.

Anna Mandrela – doktor filozofii, pisarka i dziennikarka katolicka. W swojej pracy doktorskiej zatytułowanej „Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin” wykazała różnicę pomiędzy filozofią bytu a filozofią stawania się. Jest autorką książki eksplorującej różnice między buddyzmem a katolicyzmem, a obecnie w swojej pracy skupia się na badaniach nad polskimi bohaterami narodowymi, ciemiężonymi przez reżim komunistyczny po zakończeniu II wojny światowej. Dr Mandrela niedawno opublikowała książkę o jednym z największych polskich bohaterów, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, ochotniku do Auschwitz, dzięki którego odwadze państwa alianckie zyskały wiedzę na temat funkcjonowania obozów koncentracyjnych. Dr Mandrela prowadzi także wykłady o rotmistrzu Pileckim, przybliżające słuchaczom nie tylko czyny tego wyjątkowego człowieka, ale i głębię jego duchowości.

Paweł Lisicki – urodzony w 1966 r., znany dziennikarz, eseista i pisarz. Od roku 2013 jest redaktorem naczelnym konserwatywnego tygodnika „Do Rzeczy”. W latach 2011-2013 był redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej” oraz „Uważam Rze”. W latach 2015 – 2017 opublikował dwie książki, „Dżihad i samozagłada Zachodu” oraz „Poza polityczną poprawność”. Jego analizy i komentarze polityczne pojawiają się w kluczowej prasie – w „Rzeczpospolitej”, „Fakcie”, „Dzienniku”, „Uważam Rze”, „Gazecie Wyborczej”, „Wprost”, „Znaku” i „Frondzie”. Lisicki jest częstym gościem programów radiowych i telewizyjnych, takich jak Loża Prasowa, Minęła dwudziesta i jest gospodarzem Salonu politycznego Trójki. Jego badania nad filozoficznym i religijnym podłożem przekształcania holokaustu w swoistą religię, opublikowane w książce pt. „Krew na naszych rękach”, zostały w 2016 r. uhonorowane Nagrodą Wolności Słowa SDP.

Wojciech Golonka – Doktor filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i dyrektor wydawnictwa DeReggio. Do niedawna wykładowca filozofii i zastępca rektora na Uniwersytecie Św. Piusa X w Paryżu. Jest autorem kilku książek o G.K. Chestertonie oraz tłumaczem jego dzieł na język polski i francuski. W swoich badaniach skupia się na filozofii chrześcijańskiej i historii współczesnej. Gdy nie tłumaczy i nie pisze można go spotkać w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie pracuje jako przewodnik.

Brendan Young – Nowojorski dziennikarz tradycji katolickiej. Studiował i pracował w Rzymie, asystując o. Grunerowi przy projektach specjalnych. Pisał dla Catholic Family News oraz dla Fatima Crusader. Prelegent na szeregu konferencji, szuka inspiracji w przykładzie i metodach Św. Maksymiliana Kolbe, zależy mu na konsekracji Rosji oraz każdej ludzkiej duszy.

Za: dakowski.pl , fatima.org


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Słowo na początek października i 27. niedzielę: Różańcowa świętość łączy ziemię z Niebem

Dlaczego Najświętsza Maryja Panna objawiła się w niepozornej wiosce Fatima? (abp Fulton J. Sheen)

Jan Paweł II w 1981 roku: „Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, od ateizmu jest zwrócenie zgodnie z orędziem fatimskim

95-letnia pątniczka znad jeziora Garda (Włochy) przyszła na Jasną Górę. Pokonała tysiąc kilometrów !

[bsa_pro_ad_space id=4]