Warszawa 5.10 g. 13. Będą przepraszać Boga za LGBT. Narodowcy zjadą się z całej Polski

0
1017
[bsa_pro_ad_space id=5]
Narodowy Marsz Różańcowy przejdzie ulicami Warszawy w sobotę. Co jest właściwie celem pochodu? Jak tłumaczą organizatorzy, chodzi o „przeproszenie Boga za profanacje podczas marszów LGBT”.

We wtorek na Placu Trzech Krzyży odbyła się konferencja prasowa organizatorów wydarzenia. Był na niej obecny Robert Bąkiewicz – prezes Rot Niepodległości oraz Marcin Dybowski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

[bsa_pro_ad_space id=8]

– Idziemy za nauką abp. Jędraszewskiego. Chcemy przeciwstawić się złu, które chce odebrać naszym dzieciom wiarę w Boga – dodał Dybowski.

– Idziemy w intencji wynagradzającej Matce Bożej za grzechy profanacji, jakich dopuściły się w tym roku środowiska LGBT – mówił o celu wydarzenia Bąkiewicz.

Narodowy Marsz Różańcowy to wielka modlitwa wynagradzająca Bogu i Maryi profanacje i zniewagi, do jakich doszło w ostatnich miesiącach w naszej Ojczyźnie – czytamy w komunikacie organizatora wydarzenia – Stowarzyszenia Roty Niepodległości, założonego przez ludzi odpowiedzialnych m.in. za coroczny marsz niepodległości 11 listopada w Warszawie. Ściślej mówiąc, profanacjami, o których mowa, mają być Marsze Równości.

Polska, a szerzej Europa i świat są w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o sprawy moralne. Modlitwa za ojczyznę jest potrzebna. Chcielibyśmy przeprosić Matkę Bożą za grzechy podczas tegorocznych parad – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Robert Bąkiewicz, prezes Rot Marszu Niepodległości i do niedawna lider ONR.

W marszu mają wziąć udział mieszkańcy 22 miast, w których w tym roku odbyły się parady równości. Przejdą ulicami Warszawy w sobotę, 5 października. Wyruszą o godzinie 13 z Placu Trzech Krzyży, przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by dotrzeć na plac Zamkowy.

Organizatorzy nie dostali jednak od Archidiecezji Warszawskiej patronatu nad tym wydarzeniem. Samej idei „przeproszenia za LGBT” Archidiecezja komentować nie chce.

PROGRAM MARSZU:

10.00 – Msza Święta w tradycyjnym rycie (dla chętnych) Warszawa ul. Garncarska 32
13.00 – Plac Trzech Krzyży – zbiórka, formowanie szyku, przemowa otwierająca Marsz i błogosławieństwo pasterskie.
13.30 – wymarsz
13.30-13.50 – Tajemnice Radosne
13.50-14.10 – Tajemnice Bolesne
14.10-14.30 – Tajemnice Chwalebne
14.30-15.00 Plac Zamkowy – przeproszenie Boga za profanacje podczas marszy LGBT przez poszczególnych przedstawicieli 22 miast i ponowienie oddania Polski w niewolę Maryi z 3 maja 1966 roku
15.00 – Plac Zamkowy, Koronka

Więcej informacji: marszrozancowy.pl

Za: radiozet.pl, dzienniknarodowy.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Polska pod Krzyżem. Różaniec 14.9. Rozważania wg Prymasa Augusta Hlonda [WIDEO]. Pozostałe tajemnice – rozważania.

Polska pod Krzyżem: modlitwa i świadectwa podczas Drogi Krzyżowej [+WIDEO]

Homilia św. JPII z 7 czerwca 1991, uroczystość Serca Jezusa – odtworzona podczas akcji Polska pod Krzyżem

[bsa_pro_ad_space id=4]