Trump zwolnił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego – Johna Boltona

0
346
National security adviser John Bolton speaks during the daily press briefing at the White House, Thursday, Aug. 2, 2018, in Washington. The White House says President Donald Trump has directed a "vast, government-wide effort" to protect American elections after Russian attempts to interfere in 2016. (AP Photo/Evan Vucci)
Prezydent Donald Trump zwolnił dzisiaj Johna R. Boltona – swojego trzeciego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego, z powodu fundamentalnych sporów dotyczących tego, jak radzić sobie z głównymi wyzwaniami polityki zagranicznej, takimi jak Iran, Korea Północna i Afganistan.

Amerykański przywódca ogłosił decyzję na Twitterze.

– Wczoraj wieczorem poinformowałem Johna Boltona, że ​​jego usługi nie są już potrzebne w Białym Domu. Zdecydowanie nie zgadzałem się z wieloma jego sugestiami, podobnie jak inni w administracji, i dlatego poprosiłem Johna o rezygnację, którą otrzymałem dziś rano. Bardzo dziękuję Johnowi za jego służbę. W przyszłym tygodniu mianuję nowego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego. ”

Bolton jest uznawany za neokonserwatystę i tak zwanego „jastrzębia”. Wyrażał poparcie dla wycofania się z porozumienia z Iranem dotyczącego ograniczenia irańskiego programu atomowego i rozpoczęcia wojny z tym krajem oraz dla przeprowadzenia ataku na północnokoreańskie instalacje nuklearne. Ponadto popierał wojnę z Irakiem i znany jest jako wróg Syrii.


Może cię również zainteresuje:

Media: Bolton prosił Pentagon o plany ataku na Iran

Na czym polega irańska intryga Waszyngtonu?

Płk. Wilkerson: Pompeo szykuje grunt pod wojnę z Iranem