14 września Włocławek: Polska pod Krzyżem – najważniejsze informacje organizacyjne [WIDEO]

0
1246
[bsa_pro_ad_space id=5]
Już w najbliższą sobotę 14 września odbędzie się wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Podczas spotkania modlitewnego uczestniczyć będziemy w Drodze Krzyżowej, Eucharystii i Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

To wydarzenie wymaga przygotowania, jak żadne inne wcześniej – zaznacza Maciej Bodasiński, organizator wydarzenia.

–Chodzi nie tylko o zabranie odpowiednich ubrań, ale też o przygotowanie duchowe i uzbrojenie się w moc modlitwy – dodaje Bodasiński.

„Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne, zaczyna się o godzinie 11:00. Główna część modlitewna potrwa od godziny 20.00 do około 22:00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy, skończy się ono Mszą Świętą niedzielną.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Ze względu na późną porę i już jesienną aurę organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w odpowiednio ciepłe i wygodne ubrania. Na nocne czuwanie może przydać się nawet czapka i rękawiczki, bo wymagać ono będzie dłuższego trwania w jednym miejscu. Warto też przywieźć ze sobą coś do siedzenia (składane, turystyczne krzesełka, karimaty, koce, itp.). Dla pielgrzymów przygotowane będą płatne, prywatne parkingi przed płytą lotniska, na których będzie można zostawić na cały dzień samochody i autokary. Na miejscu dostępne będą ciepłe napoje oraz posiłki (w cenie 10 PLN).

– Posiłki ciepłe będą też wydawane w trakcie nocnego czuwania, tak, aby uczestnicy modlitwy mogli wzmocnić się przed drogą powrotną do domu – podkreśla Maciej Bodasiński.

Na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem będą też sprzedawane małe krzyże, pasyjki. Zostaną poświęcone podczas wydarzenia i będzie można zabrać je na pamiątkę tego dnia. Organizatorzy zachęcają też do wzięcia ze sobą domowych, małych krzyży, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Nie zapominajmy też o duchowym przygotowaniu do wyjątkowych obchodów tegorocznego Święta Podwyższenia Krzyża – mówi Maciej Bodasiński.

– Warto zadbać o stan łaski uświęcającej i uzbroić się w moc płynącą z różańca. Od 10 września trwa nieustanna modlitwa różańcowa, tzw. Jerycho. To niezmiernie ważne przygotowanie duchowe, byśmy byli gotowi na przyjęcie woli Bożej. Cały czas można do niego dołączać przez stronę PolskaPodKrzyzem.pl – podkreśla organizator.

Wejściówki nie są potrzebne, by stanąć pod Krzyżem. Dla każdego znajdzie się miejsce, nawet w sobotę rano można podjąć decyzję o przyjeździe. Potrzebna jest modlitwa każdego z nas, by nastąpiło w Polsce „duchowe przełamanie”.

Musimy błagać Boga o interwencję, by na nowo zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze tej ziemi. Mija równo 40 lat od pamiętnej i „rewolucyjnej” pielgrzymki papieża Jana Pawła II i dokładnie tak samo, jak wtedy potrzebujemy pomocy Stwórcy.

Przybywajcie wszyscy utrudzeni i umęczeni, przybywajcie z nadzieją na Zbawienie, przybywajmy wszyscy, by tego dnia przejść przez wąską bramę, jaką jest Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Hasło, zapraszające na spotkanie „Polska pod Krzyżem”, brzmi

„Zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy….”.

Dla jednych „zostawić wszystko”, to wyjechać mimo, że pranie nie dokończone, garaż nieposprzątany, koszule niewyprasowane, firanki niewyprane, zakupy niezrobione… Dla innych „zostawić wszystko”, to opuścić swoje oczekiwania, porażki, smutki, to odejść od wymagań względem siebie i innych, oddalić się od swoich racji i egzekwowania poleceń. „Zostawić wszystko” to też bez pośpiechu, bez przymusu, bez makijażu stanąć twarzą w twarz… z Miłością. Takim, jakim jestem stanąć przed Bogiem, który dał się przygwoździć do Krzyża i na nim umarł za mój grzech.

Wydarzenie Polska pod Krzyżem można śledzić dzięki transmisji live na stronie tvp.info oraz na vod.tvp.pl, a także od godz. 20:15 do 22:15 w programie TVP1. Transmisję zapowiedziała też TV Trwam.

Szczegółowy program akcji znajduje się TUTAJ.

Oto rozmowa z Maciejem Bodasińskim i Lechem Dokowiczem w TV Trwam z 12  września br., w której tłumaczą jak narodziła się inicjatywa, jakie są jej cele i jak wybrana przez Pana Boga jest diecezja włocławska, w której odbędzie się akcja, choć pierwotnie planowana była gdzie indziej.

 

A oto materiał nadesłany do naszej redakcji kilka dni temu z tamy włocławskiej, przy której w 1984 roku odnaleziono ciało bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 


WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU NA STRONIE POLSKAPODKRZYZEM.PL ORAZ W LINKACH PONIŻEJ:

1. L. Dokowicz o „Polsce pod Krzyżem” we Włocławku: To absolutnie niezwykłe miejsce, często pomijane na mapie duchowej, a jednak w szczególny sposób przez Boga wybrane

2. L. Dokowicz o „Polska pod Krzyżem”: W tej chwili potrzebny jest duchowy zryw przeciw fali zła

3. L. Dokowicz: „Polska pod Krzyżem” to skupienie się nad tym, co zawsze było siłą narodu polskiego – nad zakochaniem w Krzyżu dającym siłę, której świat nie jest w stanie rozpoznać

4. Ks. bp W. Mering o „Polska pod Krzyżem”: Ostatnia chwila, by stanąć w potwornej walce dobra ze złem. Potrzeba zdecydowanego opowiedzenia się po stronie prawdy

5. „Polska pod Krzyżem” – cztery kolejne diecezje zadeklarowały udział w modlitwie

[bsa_pro_ad_space id=4]