Orban: Kandydaturę Timmermansa na szefa KE trzeba odrzucić, bo to człowiek George’a Sorosa

0
1206
[bsa_pro_ad_space id=5]

Ewentualna nominacja Fransa Timmermansa na przewodniczącego Komisji Europejskiej powinna zostać odrzucona, chociażby dlatego, że jest on „człowiekiem George’a Sorosa”, ale głównym powodem, dla którego kraje Grupy Wyszehradzkiej go nie popierają, ponieważ „jest on wojownikiem ideologii i jest przeciwko każdemu, kto ma inny pogląd na świat”, powiedział węgierski premier Viktor Orban w wywiadzie udzielonym w poniedziałek agencji prasowej V4NA.

Orban określił wydarzenia na ostatnim szczycie Unii Europejskiej jako „mrożące krew w żyłach” i podkreślił, że „niektórzy europejscy przywódcy”, w tym Timmermans – kandydat europejskich socjalistów oraz Manfred Weber, z Europejskiej Partii Ludowej „zdecydowali, że Komisją powinien kierować niezachwiany zwolennik sieci organizacji pozarządowych George’a Sorosa i liberalnej demokracji .

[bsa_pro_ad_space id=8]

– Znaleźli prawdziwego wojownika jak Timmermansa, który nie toleruje żadnych poglądów innych niż jego własne lub odbiegających od liberalnej demokracji – powiedział Orban.

Ostrzegł, że „jeśli ta grupa pochwyci znów stanowisko przewodniczącego KE, to sfinansuje dzięki temu organizacje pozarządowe Sorosa przez długie lata i będzie próbować restrukturyzować społeczeństwa środkowoeuropejskie, zwłaszcza pod względem migracji”.

– Część z nas, w tym EPL, Węgry i grupa V4, pracuje nad zatrzymaniem tego procesu – dodał. – Jeśli Timmermans zostanie wybrany, wprowadzi podziały Wschód-Zachód w UE, powodując ogromne problemy. Kraje wyszehradzkie chcą przewodniczącego, który będzie promować współpracę i kompromisy między Wschodem a Zachodem.

za: v4na.com

[bsa_pro_ad_space id=4]