Portal o współczesnej historii Polski + konferencja w Nowym Jorku „Polska kolebką demokracji” – według Dobrej Zmiany Polska nie potrzebuje takich projektów

0
582

Poniżej prezentujemy Państwu dwa obywatelskie projekty, które nie otrzymały dofinansowania ze strony Senatu RP oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


PROJEKT 1: Portal o współczesnej historii Polski. Nie otrzymał dofinansowania Senatu RP (w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą).

Stworzenie w internecie angielskojęzycznym (USA, Kanada, Wielka Brytania, inne kraje) portalu filmów animowanych i dokumentalnych o współczesnej Polsce, jej historii, martyrologii, bohaterstwie. Portal zostanie stworzony w języku angielskim i będzie promował ważną i trudną historie i kulturę Polski poza granicami.

W ramach portalu planowane jest stworzenie filmu animowanego o II wojnie światowej, niemieckich obozach koncentracyjnych, powstaniu w Getcie Warszawskim, o organizacji Żegota, a także o Powstaniu Warszawskim.

W ramach portalu planowane jest również stworzenie 2 filmów dokumentalnych o księżach kresowych, tj. kapłanach, którzy swoje powołanie otrzymali w czasach i na terenach ZSRR.

Portal miałby być miejscem zarówno dla twórców krótkiej formy filmowej dotyczącej polskiej historii i martyrologii jak i filmów dokumentalnych.

Portal może być dobrym uzupełnieniem do prowadzonej polityki historycznej i kulturalnej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Portal powinien powstać i być rozwijany przez kolejne lata po jego powstaniu.

Portal o współczesnej historii Polski + konferencja w Nowym Jorku "Polska kolebką demokracji" - według Dobrej Zmiany Polska nie potrzebuje takich projektów Pismo o nie przyznaniu dotacji bez podania przyczyn

600 ofert na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Rozstrzygnięcie – Uchwała Senatu (pdf) [LISTA UCHWAŁ].

Mamy nadzieję, że organizacje pozarządowe, które otrzymały wsparcie finansowe przyczynią się do wzmocnienia pozytywnego wizerunku Polski na całym świecie. Powodzenia !

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

 


PROJEKT 2: Konferencja w Nowym Jorku pt. „Polska kolebką demokracji” [Poland – the craddle of democracy]. Nie otrzymał dofinansowania MSZ w ramach dofinansowania konkursu Dyplomacja Publiczna 2019 roku.

Krótki opis projektu (do 5 zdań): Planowane jest zorganizowanie międzynarodowej polsko-amerykańskiej konferencji pt. „Poland – The Craddle of Democracy” na jednym z wiodących uniwersytetów Nowego Jorku albo w opiniotwórczym Republican Club, mającej na celu podkreślenie ponad 1000-letniej tradycji kształtowania się państwa polskiego, wraz z podkreśleniem 550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Autorami referatów będą znane osoby życia publicznego w Polsce i Stanach Zjednoczonych, zdolne przyciągnąć jak największą uwagę środowisk opiniotwórczych, głównie w Stanach Zjednoczonych.

Poziom wiedzy w Stanach Zjednoczonych na temat historii Polski, jej wkładu w rozwój demokratycznych społeczeństw Europy oceniamy jako niski, dodatkowo zniekształcany przez powtarzające się nieprawdy w przestrzeni publicznej. Dlatego postrzegamy za konieczne zorganizowanie takiej konferencji dla mediów, filmowców, profesorów, intelektualistów amerykańskich i polityków, aby wiedza ta dotarła do jak największej liczby odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Konferencja zostanie poprzedzona działaniami promocyjnymi, a po konferencji zostanie przygotowany film (reportaż), który w pigułce zaprezentuje dokonania Polski w tym względzie, co przyczyni się do trwałego rezultatu zadania, który będzie można kontynuować i wzmacniać w przyszłości.

Poniżej lista projektów dofinansowanych przez MSZ w 2019 roku w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna:

Komponent I: „Wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej” LINK

Komponent II: „Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2019” LINK

Komponent III: „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość” LINK

Za: MSZ, Senat.