Poznań, 14 czerwca: Obywatelski wniosek poszerzenia na skalę ogólnopolską eksperymentu z Wörgl (prezentacja i dyskusja)

0
981
[bsa_pro_ad_space id=5]

Zapraszam na prezentację i dyskusję nad obywatelskim wnioskiem poszerzenia na skalę ogólnopolską austriackiego eksperymentu z tworzeniem „pieniądza” lokalnego, pokazanym na filmie 3:46, FILM.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Obecny projekt dotyczy stworzenia ogólnopolskiej niewymienialnej waluty równoległej, emitowanej przez NBP bez odsetek. FILM 4:35, pokazuje o co chodzi w projekcie.

Proszę zwrócić uwagę, że już istnieje w kraju ogólnopolska waluta równoległa, stanowiąca 85% środków płatniczych w obrocie. Emitują ją banki komercyjne, pod nazwą kredyt, za oprocentowaniem. Ta waluta jest wymienialna.

Zapraszam na otwarte spotkanie obywatelskie obejmujące prezentację projektu (około 30 min) oraz dyskusję z uczestnikami (90 min).

14 czerwca br. o godzinie 18:00 w Poznaniu, w Księgarni im. Jana Pawła II Sursum Corda, Rynek Łazarski 1.

Dla wielu osób będzie to nowe zagadnienie. Dlatego spotkanie jest pomyślane szczególnie dla uczestników, u których nowe sytuacje pobudzają ich twórczą dociekliwość.

Cały projekt jest TUTAJ Jest on przygotowany tak, by móc dzielić się z nim od razu wszelkimi dostępnymi drogami, do czego Ciebie zachęcam.

Jeśli nasza narada ma być płodna, to przed spotkaniem obejrzyj w spokoju filmy i przeczytaj komentarz. Zajmie Ci to około 30 minut.

dr Zygmunt Szczęsny-Górski

www.szczesnygorski.pl/ Sprawy Centralne
SednoSprawy facebook

www.jestesmyzmiana.pl 

www.nawiga
www.nawigatorzy-jutra.pl/Nowa Ekonomia
www.niss.org.pl
www.inspro.org.pl
www.michaeljournal.org 

Ciekawe artykuły o walutach alternatywnych dostępne są TUTAJ lub TUTAJ.

[bsa_pro_ad_space id=4]