Grupa Bilderberg zjeżdża do Szwajcarii. Z Polski w spotkaniu wezmą udział R. Sikorski, R. Trzaskowski i J. Pieńkowska

0
1842

Dzisiaj rozpoczyna się doroczne spotkanie grupy Bilderberg. Prócz Radosława Sikorskiego, który uczestniczył w nim także w poprzednim roku są dwa zaskakujące nazwiska z Polski.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2019 w Montreux w Szwajcarii. Będzie to już 67. tego typu impreza.

Grupa Bilderberg jest postrzegana jako paramasoński, zakulisowy rząd światowy ze względu na szczególną dyskrecję, jaka jej towarzyszyła i wieloletnie zaprzeczanie jakoby grupa w ogóle istniała.

Wśród członków elitarnego klubu znajduje się wiele prominentnych nazwisk ze świata biznesu, bankowości, nauki, mediów i polityki, jednak niewielu z nich wciąż piastuje stanowiska rządowe w rodzimych krajach.

Na spotkania zapraszani są uczestnicy z całego świata. W tym roku na liście znalazło się trzy osoby z Polski.

Jednym z nich jest świeżo upieczony poseł Europarlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej, Radosław Sikorski. Jest to jedyny z zaproszonych Polaków, który uczestniczył już w spotkaniu grupy Bilderberg. Miało to miejsce w ubiegłym roku.

Dużym zaskoczeniem jest natomiast pozostała dwójka. Nie są to nazwiska z pierwszej ligi polskiej polityki czy biznesu.

Pierwszym z nich jest prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jego zaproszenie to z pewnością niespodzianka, ale też czytelny sygnał, że Trzaskowski „będzie grany” w Polsce przez najbliższe lata przez światowe elity.

Być może w sytuacji podbramkowej, w jakiej znalazła się opozycja po klęsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zostanie namaszczony na jej lidera jeszcze przed planowanymi na jesień wyborami parlamentarnymi.

Z pewnością warto przyglądać się dalszej karierze politycznej Rafała Trzaskowskiego i obserwować kto z zagranicy toruje mu drogę.

Drugie nazwisko jest co najmniej dziwaczne. Zaproszenie na spotkanie otrzymała bowiem … Jolanta Pieńkowska. O ile pojawienie się w tym gronie jej męża, Leszka Czarnowskiego, byłoby w pełni uzasadnione to obecność dziennikarki TVN jest zaskakująca. Warto jednak pamiętać o tym fakcie, gdyby Pieńkowska zaczęła się pojawiać w Polsce w innej roli.

Pełna lista nazwisk na stronie

Za: nczas.com