Poważne oskarżenia niemieckiego kardynała nt. reformy Kurii Rzymskiej. Wpływ… “ideologii marksistowskiej”

0
1037
[bsa_pro_ad_space id=5]

– Planowana reforma Kurii Rzymskiej przyniesie poważne szkody. Nie jest wykluczone, że przyświeca jej ideologia marksistowska – mówi były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Ludwig Gerhard Mueller piastujący tę funkcję w latach 2012-2017 i usunięty z niej przez papieża Franciszka.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Pochodzący z Bawarii purpurat w wywiadzie dla hiszpańskojęzycznego portalu “Infowaticana” pytany był o reformę Kurii. Jej celem ma być podniesienie znaczenia Sekretariatu Stanu – watykańskiej dyplomacji kosztem jego byłego urzędu – właśnie Kongregacji Nauki Wiary. Hierarcha uznaje to za błąd, gdyż takie postawienie sprawy może sugerować, że “relacje z państwami, dyplomacja i watykańska biurokracja są silniej związane z najwyższą misją papieża niż nauka wiary”.

– To absurd. To światowe, sekularne głosy. Misja duchowa pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus nie ustanowił Państwa Watykańskiego i jego głowy – komentuje niemiecki duchowny.

– Sekretariat Stanu jest tylko pomocą w zagwarantowaniu niezależności, wolności papieża względem wpływów politycznych. Nie jest to jednak esencja urzędu Piotrowego – mówi i dodaje, że ludzie odpowiedzialni za reformę są pozbawieni katolickiej świadomości, a przyświeca im ideologia marksizmu.

– Wiara jest źródłem, jest korzeniem usprawiedliwienia. Jesteśmy zbawieni tylko poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa. Bez wiary nikt nie może uprosić Boga. Wiara to dana nam cnota. Pierwszy dar Ducha Świętego to wiara i nadzieja, miłość. Nie można mówić, że wiara to tylko teoria – dodał kard. Mueller wskazując, że to urząd zajmujący się sprawami wiary musi być najważniejszy.

Co ciekawe, bawarski hierarcha uważa, że nie tylko Franciszek jest winny tej sytuacji. Według niego także Jan Paweł II czy rodak kard. Muellera Benedykt XVI zbyt dużą rolę przywiązywali do watykańskiej dyplomacji. Obecny papież chce zdegradować Kongregację Nauki Wiary poniżej nowego urzędu poświęconego ewangelizacji. Zdaniem niemieckiego hierarchy jest to absurdem, bo nie może być mowy o ewangelizacji bez uformowanej wiary. Kard. Mueller dodaje, że jest to wzięty z ideologii marksistowskiej prymat “praktyki nad teorią”.

Warto dodać, że obecnie w Kościele dwie najważniejsze funkcje pełnią przedstawiciele zakonu jezuitów: sam Franciszek oraz hiszpański kardynał Luis Ladaria Ferrer, który jest następcą kard. Muellera na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Zakon ten jest szczególnie zainfekowany tzw. teologią wyzwolenia, która polega na wplataniu w katolicką naukę elementów marksizmu i rewolucji. Szczegóły tego mechanizmu i “przejęcia” jezuitów przez lewicowe prądy można znaleźć w książce ks. Malachiego Martina “Jezuici. Towarzystwo Jezusowe i zdrada ideałów Kościoła rzymskokatolickiego“.

za: fronda.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]