Asia Bibi jest WOLNA! Jej prawnik potwierdza: Asia jest już z rodziną w Kanadzie.

0
362

Paweł Woliński | CitizenGO <petycje@citizengo.org>

Trudno powstrzymać emocje, które towarzyszą mi, gdy piszę do Państwa te słowa. Jednak najpilniejsze, co naprawdę pragnę Państwu powiedzieć to: Dziękuję!!! 

Dzięki Państwa nieustającej pomocy w ciągu ostatnich 10 lat osiągnęliśmy wspaniały sukces, coś z czego możemy być wszyscy dumni: udało nam się uratować od śmierci niewinną kobietę, która po 10 latach niewyobrażalnego cierpienia tylko dlatego, że jest chrześcijanką, może teraz cieszyć się pełnią wolności i przytulić swoje córki i męża.

Dzięki Państwa wytrwałości i niezwykłej hojności udało nam się (razem z wieloma innymi organizacjami międzynarodowymi) uwrażliwić opinię publiczną, media, zachodnie rządy i instytucje.

Państwa niezłomność, oraz wielu milionów obywateli całego świata, pokonała radykalnych islamistów wzywających do egzekucji Asia Bibi. Sprawiła, że premier Pakistanu Imran Khan oparł się zabójczej presji fundamentalistów na ulicach Islamabadu i wielu miast Pakistanu. O to prosiliśmy w jednej z naszych ostatnich kampanii, jednej z wielu, które tworzyliśmy, aby uwolnić Asię Bibi.

 

Sz. P. , pragnę jedynie podziękować.

Dziękuję za podpisy pod petycjami, za to, że wraz z tysiącami ludzi na całym świecie dołączyli Państwo do tej międzynarodowej kampanii za pośrednictwem platform CitizenGO, HazteOir.org i MasLibres.

Dziękuję za Państwa udział w czuwaniach modlitewnych oraz  demonstracjach. Dziękuję za dostarczanie podpisów do ambasad i instytucji, a także za Państwa hojność, dzisiaj Asia Bibi jest WOLNA!

Za nami tak wiele lat zmagań, że trudno w kilku zdaniach podsumować podjęte działania, w przeprowadzeniu których Państwa wsparcie finansowe było, jak zawsze, kluczowe. 

Czy pamiętają Państwo, że udało się nam sprowadzić rodzinę Asia Bibi do Hiszpanii i że jej córka, Eisham, podzieliła się z nami swoim świadectwem wiary i nadziei podczas Pierwszego Kongresu prześladowanych chrześcijan WeAreN 2015?

Co więcej, również dzięki Państwu, podczas II Kongresu WeAreN 2016 (w siedzibie ONZ w Nowym Jorku) transmitowaliśmy na cały świat historię dramatu, który spotkał tę dzielną kobietę, wyłącznie z powodu bycia chrześcijanką w Pakistanie, jedynego powodu dla którego chciano ją zabić!

To dzięki hojności tak wielu z Państwa udało nam się sprowadzić rodzinę Asi Bibi na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie, które było wielką pociechą dla niej w chwilach smutku.

Państwa solidarność z prześladowaną chrześcijanką oraz Państwa hojność pozwoliła opłacać pomoc prawną dla Asi Bibi przez cały okres tak trudnego i długiego procesu karnego.

Dzięki temu, że dla Państwa i tysięcy ludzi z całego świata losy Asi nie pozostały obojętne, mogliśmy stworzyć film dokumentalny “Wolność dla Asi Bibi”. Został on nawet włączony do materiału dowodowego w jej procesie przed Sądem Najwyższym.

31 października 2018 r. Sąd Najwyższy Pakistanu uchylił wyrok śmierci Asi Bibi i uniewinnił ją ze wszystkich zarzutów, postanawiając jej natychmiastowe uwolnienie.

Jednak zaowocowało to jeszcze większym zaognieniem i radykalizacją nastrojów wśród islamskich fanatyków. Protesty grup ekstremistycznych, politycznych i religijnej partii TLP rozprzestrzeniły się na cały kraj, wymuszając powrót sprawy na wokandę.

Paradoksalnie życie Asi Bibi, mimo korzystnego wyroku sądowego, jeszcze bardziej stawało się zagrożone.

Napięcie trwało miesiącami. Asia była już wolną kobietą, lecz nie mogła wyjechać z Pakistanu. W styczniu tego roku, Sąd Najwyższy podtrzymał jej uniewinnienie, oddalając złożoną apelację i ponownie orzekł o oczyszczeniu jej ze wszystkich zarzutów. Pozostało już tylko wydostać się z kraju … Ale nawet to nie było łatwe.

Ogromne dziękuję za ten ogromny i niestrudzony wysiłek. Towarzyszyły mu smutki i frustracja… Dzisiaj możemy powiedzieć, że było warto!

Jesteśmy szczęśliwi, że Asia jest w Kanadzie, gdzie żyje silna pakistańska wspólnota chrześcijańska i bez wątpienia ona i jej rodzina będzie się tam czuła dobrze wśród swoich rodaków.

Uwolnienie Asi Bibi jest rezultatem wysiłków ludzi z całego świata.

To zwycięstwo zachęca nas wszystkich do kontynuowania pracy na rzecz wolności religijnej dla chrześcijan prześladowanych na całym świecie, a szczególnie tych, którzy wciąż są niesprawiedliwie więzieni.

Lekcja płynąca dla nas i mam nadzieję dla Państwa z tego szczęśliwego zakończenia jest taka, że Państwo, jako grupa zaangażowanych, zdeterminowanych obywateli walczących ze wszystkich sił, może zmieniać świat.

Dzięki Państwu i szerokiej mobilizacji społecznej Asia Bibi żyje i jest już naprawdę WOLNA.
Świętujmy, ponieważ jest to wielkie zwycięstwo, a jeśli są Państwo chrześcijanami, dziękujmy Panu Bogu za ocalenie życia jej i jej bliskich.

Dziękując Państwu jeszcze raz, także w imieniu Asi Bibi, serdecznie pozdrawiam.

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.