Doradca Orbana: UE dała anonimowe, bankowe karty prepaid 2 mln migrantom. Kosztuje to nas 1.55 mld euro

0
1129
[bsa_pro_ad_space id=5]

– Ponad dwa miliony pozaueropejskich imigrantów otrzymało anonimowe, bankowe karty prepaid, na co wydano 1,55 miliarda euro – powiedział węgierskiej telewizji prof. György Bakondi, wykładowca na Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) w Budapeszcie i główny doradca ds. bezpieczeństwa premiera Orbana.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Bakondi oświadczył, że obdarowywanie przez UE imigrantów kartami jest niezgodne z prawem, ponieważ obywatele europejscy nie mogą posiadać anonimowych kart bankowych, nie można ich monitorować i nie wszczęto żadnej procedury zamówień publicznych w celu ich wydania.

– To rozwiązanie, które nie zostało przemyślane i jest niezgodne z prawem. Także inne wysiłki Unii Europejskiej na rzecz legalizacji nielegalnej migracji, takie jak wizy dla migrantów i ustanowienie legalnych kanałów imigracji, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej oraz mają konsekwencje gospodarcze i kulturowe dla obywateli węgierskich i europejskich – stwierdził.

W opinii doradcy Orbana, eurokraci nie chcą powstrzymać migracji, ale ją zalegalizować.

– Węgry jednak się z tym nie zgadzają. Zdaniem Węgier problem nie może zostać wprowadzony do Europy, ale zamiast tego należy zapewnić pomoc w celu rozwiązania problemów na miejscu – dodał.

za: kormany.hu

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

15 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – jaka jest dzisiejsza Unia ? Dokąd zmierza Europa ? Rola Polski.

[bsa_pro_ad_space id=4]