O Sri Lance, Mossadzie, Tygrysach Tamilskich, Indiach. Mroźne fakty.

0
1229
[bsa_pro_ad_space id=5]

Oto, co Maurizio Blondet pisze na temat zamachów na Sri Lance:

[bsa_pro_ad_space id=8]

RAM

PONADTO ANALITYCY BLOGOSFERY POWINNI SIĘ ZAPOZNAĆ:

https://ram.neon24.pl/post/148608,sri-lanka-jak-rita-katz-kolejny-raz-robi-gojow-w-durnia

https://ram.neon24.pl/post/135905,zamachy-fanatykow-czy-zawodowcow

 


Mordercy-samobójcy – sprawcy masakry – faktycznie byli członkami organizacji National Thowheeth Jama’ath – islamskiego, ekstremistycznego ugrupowania lokalnego, które pojawiło się na scenie politycznej nie wcześniej niż 3 lata temu – znanego jednakże wyłącznie z niszczenia posągów Buddy, a nie zabijania «niewiernych»

  Lokalne służby antyterrorystyczne nie mają wątpliwości:

«Tak dobrze zaplanowany i skoordynowany atak wymagał znacznych funduszy, a nade wszystko umiejętności, które mógł zaoferować jedynie ktoś z zagranicy».

  To, co zrobiło spore wrażenie na śledczych, to fakt, że wszystkie kamizelki wybuchowe wyeksplodowały i stało się to w zaplanowanym przez autorów masakry, momencie. (Podczas rzeczywistych zamachów islamskich, zdarza się dość często, że coś zawodzi.) Został ponadto użyty wojskowy materiał wybuchowy i ponad 80 detonatorów.

  Anne Speckhard z International Center for the Study of Violent Extremism (ICSVE) twierdzi, że modus operandi morderców ze Sri Lanki jest charakterystyczny dla Al Qaedy i ISIS-u i ma na celu wzniecanie nienawiści między religiami.

https://www.icsve.org/

Natomiast Amarnath Amarasingam – ekspert z zakresu estremizmów na Sri Lance – z londyńskiego Institute for Strategic Dialogue powiedział, że nie pojmuje motywacji, jakimi miałyby kierować się ugrupowania lokalne, decydujące się na ataki na kościoły, a już szczególnie na masakry turystów.

Modus operandi ISIS-u, Al Qaedy i Al Nusry.

Nie kojarzycie?

  Wystukajcie w Google słowa «Mossad» i «Tamil Tigers», a będziecie mieć możliwość przeczytania dziesiątków artykułów, które odświeżą wam pamięć.

  Przeczytacie w nich, że w trakcie dziesięcioleci wojny pomiędzy Tygrysami Tamilskimi i rządem Sri Lanki, «Izrael wspierał przy pomocy dostaw broni, doradców i szkoleń obydwie strony – dobrze na tym zarabiając».

  Artykuł z 20 maja 2008 przypomina, że «19 maja 2008, na Sri Lance, wybuchła bomba umieszczona w autobusie, zabijając 23 osoby i raniąc 67», a tę zwiększoną efektywność przeprowadzania masakr gazeta przypisuje „usługom”, jakie Mossad – za opłatą – udostępnił Tygrysom Tamilskim już od roku 1983.

  Czytamy tam ponadto:

«To za sprawą Mossadu walki na Sri Lance stały się jednymi z najbardziej krwawych w historii ludzkości. Zostały unicestwione całe osiedla. Śmierć poniosło 70 000 osób».

«Posługując się izraelską agencją żeglugową Zim Shipping, Mossad szkoli, zbroi i wyposaża obydwie strony walczące. Za każdym razem, gdy mowa jest o zawarciu pokoju – agencja izraelska organizuje false flag.

Mossad pragnie, by sprzedaż broni na Sri Lankę trwała jak najdłużej, oraz by prosperował lokalny handel narkotykami, który pomaga walczącym jak chodzi o płacenie za kupowaną broń».

//rockthetruth.blogspot.com/2008/01/mossad-in-sri-lanka.html

Przypomnijmy, że nowojorska filia Zim Integrated Shipping Services Ltd. – izraelskiej agencji żeglugi cargo – nagle, na tydzień przed zamachem na World Trade Center, gdzie znajdowały się jej biura – przeprowadza się stamtąd w inne miejsce. Właścicielem Zim w 49 % jest rząd Izraela.

//www.historycommons.org/context.jsp?item=a090401zimamerican

Kiedy Tamilowie zaczęli walczyć z Syngalezami w roku 1983, Junius Jayawardene – prezydent syngaleski sprowadził na Sri Lankę 50 agentów Mossadu, po to by ci wyszkolili jego siły bezpieczeństwa. Informacja ta bynajmniej nie była poufna, pisały o niej wszystkie gazety.

  Od owego momentu, Mossad zaczął zbroić, szkolić i zaopatrywać obydwie strony walczące.

  W 1991 roku Victor Ostrovsky, autor książki«By Way of Deception» powiedział jednemu z serwisów indyjskich, że w 1984 i 1985 roku, Mossad przywiózł na szkolenie do Izraela wielu Tamilów.

Te grupy przyjeżdżały i odjeżdżały. Kiedy byłem w Mosadzie, częścią naszej rutynowej pracy było zabieranie ich na obozy szkoleniowe i upewnianie się, że dostali szkolenie warte tego, co zapłacili – nie więcej i nie mniej. Syngalezi płacili gotówką”.

Ostrovsky dodał, że porozumienie w sprawie szkolenia zostało zawarte przez agenta łącznika przebywającego w Indiach, używającego paszportu brytyjskiego.

  Po wybuchu walk partyzantki na Sri Lance, Mossad skontaktował się z kilkoma funkcjonariuszami Research and Analysis Wing (RAW), tj. wywiadu indyjskiego. W lipcu 1984 roku, we współpracy z Mossadem – Hindusi wysyłają na szkolenie do Izraela pierwszą partię Tamilów. Mossad, za otrzymaną przysługę dokonuje przelewów na konta funkcjonariuszy RAW, otwarte w banku BCCI – Bank of Credit and Commerce International.

  Oddział Tmilów wyszkolony w Izraelu stanie sie później znany jako TELO, w odróżnieniu od reszty buntowników tamilskich, określanych jako LTTE (Liberation Tigers of Tamil Eelam).

  W tym samym czasie, Żydzi izraelscy – w tajemnicy – zaczynają szkolić w Izraelu także Syngalezów. Każda z grup szkoleniowych liczyła 60 osób. Szkolenia zaczynały się od dwutygodniowego kursu podstawowego, prowadzonego w bazie Kfar Sirkin, niedaleko Tel Avivu. Zdarzyło się, że Tamilowie i Syngalezi mijali się w odległości kilka kroków od siebie.  

  Po zakończeniu kursu podstawowego. Izraelczycy zawieźli Tamilów do tajnej bazy morskiej Atlit w Haifie, podczas gdy Syngalezi pozostali w Kfar Sirkin. Podczas gdy jednych uczyli jak atakować, drugich szkolili w technikach odpierania ataku.

  Odnośnie zapłaty, Ostrovsky pisze, że za każdego z 60 Syngalezów Mossad żądał 300 $ dziennie, co dawało 18 000 $ dziennego zarobku. Za kurs trzy miesięczny, Izrael kazał sobie zapłacić 1.6 milionów dolarów. Ponadto, za wynajem helikopterów używanych podczas ćwiczeń, Żydzi liczyli sobie od 5.000 do 6.000 $ za godzinę, przy czym średnio używali podczas szkolenia 15 helikopterów. Jak chodzi o amunicję – pocisk do bazooki był wyceniany na 220$, a moździerz 1000 $.

Należy dodać, że Izrael stworzył oddział specjalny policji Sri Lanki, zajmujący się torturami, któremu przekazano cenne, represyjne i śmiercionośne know-how, udoskonalone praktykując na Palestyńczykach.

//www.police.lk/index.php/special-task-force-/267

Państwo Żydowskie sprzedało także Sri Lance samoloty Kfir i okręty Dvora orazShaldag.

//www.asianmilitaryreview.com/upload/201102172337151.pdf

//www.navy.lk/assets/files/pdf/2009/srilanka_jni_march2009.pdf

//www.svenskafreds.se/sites/default/files/arms-trade-with-sri-lanka_0.pdf

Na wodach terytorialnych Sri Lanki, Izrael przeprowadził testy rakietowe z użyciem łodzi podwodnych.

  //www.globalsecurity.org/wmd/world/israel/popeye-t.htm

Należy pamiętać, że pierwszym zamachowcem samobójcą na Sri Lance bynajmniej nie był wahabita, ale Tamil. Zamach miał miejsce 5 lipca 1987 roku. Tamil był wyszkolony i wyposażony przez Mossad. To Izrael wynalazł pierwszych zamachowców-samobójców. Do roku 2000, z udziałem samobójców, Tamilowie zrealizowali 168 ataków. Często, zamachowcami były kobiety.

LTTE Tamil Tigers Continues Targeting civilians In Sri Lanka – Live Video Of Suicide Bomb https://youtu.be/D3Fv44tJ_Ug

Działalność Mossadu na Sri Lance jest tak duża, że do zawiadywania nią wysłany zostaje na wyspę Rafi Eitan, legendarny ex szef Mossadu, założyciel struktury LEKEM, uchodzący tam za pracownika miejscowej filii izraelskiego przedsiębiorstwa chemicznego.  https://en.wikipedia.org/wiki/Rafi_Eitan

https://en.wikipedia.org/wiki/Lekem

W roku 1987, kryminalna działalność agencji izraelskiej na Sri Lance staje się tak ekstremalna, że Rajiv Ghandi (którego żoną była Sonia Maino, Włoszka) – premier Indii przekonuje Junius’a Jayawardene, prezydenta Sri Lanki, by podpisał porozumienie pokojowe pomiędzy Indiami i Sri Lanką, na mocy którego zamieszkałe przez Tamilów, północne i wschodnie regiony wyspy uzyskują autonomię. Wkrótce nastąpiło zawieszenie broni i 3000 żołnierzy indyjskich zostało wysłanych na misję pokojową do tamilskich regionów Sri Lanki.

  Wojska indyjskie zaczynają konfiskatę broni i w tych okolicznościach okazuje się, że została ona wyprodukowana w Izraelu. W roku 1987, Hindustan Times donosił, że w mieście Jaffna znajdował się olbrzymi skład broni izraelskiej, przeznaczonej dla Tamilów, co dowodziło, że przemyt broni na Sri Lankę trwał w dalszym ciągu.

  Odpowiedź Rajiv’a Ghandi’ego była prosta: wysyła na wyspę 97 000 dodatkowych żołnierzy. W kolejnym roku, tj. 1990, masakry, będące tak naprawdę false flag, zintensyfikowały się do tego stopnia, że Sri Lanka stała się piekłem zamachów na żołnierzy indyjskich. W wyniku presji politycznych, premier wycofuje wojsko, ale jednocześnie używa marynarki wojennej do całkowitego zablokowania przerzutów broni izraelskiej na Sri Lankę.

  W roku 1991, marynarka indyjska konfiskuje statek izraelski, który przewozi duże ilości broni oraz amunicji z Singapuru, przeznaczonej dla Tamilów. Wydarzenie to staje się punktem krytycznym sytuacji.

  Izraelczycy nie zamierzają tolerować dalej ingerencji ze strony Ghandi’go, który na dodatek odmówił utrzymywania oficjalnych stosunków dyplomatycznych z Izraelem. 21 maja 1991 roku, Rajiv Ghandi zostaje zamordowany.

  Komisja parlamentarna (Jain Commission), prowadząca dochodzenia w sprawie śmieci premiera, potwierdziła, że w jego eliminacji wziął udział Mossad i CIA.

https://www.outlookindia.com/magazine/story/finally-all-fingers-point-to-anbsp-foreign-hand/205868

Przebieg wydarzeń sprawia, że w roku 1990, Ranasinghe Premadasa, prezydent Sri Lanki nakazuje zamknięcie «Sekcji Izraelskiej» funkcjonującej przy ambasadzie USA w Colombo (także Sri Lanka nie utrzymywała oficjalnych stosunków dyplomatycznych z Izraelem) oraz opuszczenie kraju przez dwóch dyplomatów izraelskich.

  25 wrześnie 1991 roku, agencja Reuters doniosła, że Prezydent Premadasa – wobec które trwała wówczas kampania zarzucająca mu korupcję – podczas otwartej sesji parlamentu – oficjalnie oskarżył Mossad o spiskowanie przeciwko niemu, w zemście za zamknięcie izraelskiego przyczółka dyplomatycznego na wyspie.

1 maja 1993 roku, zamordowany – przez kamikadze, deklarującego się jako bojownik Tamil – zostaje także Premadasa, do czego dochodzi podczas uroczystości pierwszomajowych w Colombo. Oprócz niego, podczas eksplozji, giną 23 osoby.

   28 maja1993 roku, Abdul Azwer, minister Sri Lanki ds. muzułmanów stwierdza, że Izrael był rozwścieczony aktem wyrzucenia dyplomatów izraelskich z wyspy i dodał, że podejrzewa, iż za zabójstwem szanowanego w kraju leadera stał Mossad.

  23 września 1997 roku, prokurator Sarath Silva wypuszcza na wolność 18 Tamilów, podejrzewanych o zabicie prezydenta, motywując swą decyzję brakiem dowodów, po czym dodaje, że sprawa pozostaje niewyjaśniona.

  W maju 2000 roku, po tym jak Indie odmówiły udzielenia pomocy Sri Lance w jej wojnie z Tamilami, Izrael i Sri Lanka nawiązały stosunki dyplomatyczne, po którym to wydarzeniu izraelscy technicy wojskowi wrócili na Cejlon stadami. Zajęli się konserwacją Kfirów oraz rosyjskich Migów, oraz wspomaganiem produkcji izraelskich okrętów Dvora. Wyspę zalały również duże ilości broni i amunicji izraelskiej. (Proceder ten trwa do dnia dzisiejszego.) (…)

…….

Komentarz czytelnika:

  Niedawno Sri Lanka umożliwiła Chińczykom korzystanie z jednego ze swych portów. Nie należy wykluczać możliwości, iż zamachy na wyspie są ostrzeżeniem dla rządu w Colombo. Trzeba także pamiętać, że w miejscowości Chabahar zaczął pracować nowy port irański, zbudowany przez Indie, razem z koleją łączącą go z Afganistanem. Celem zamierzenia jest tranport towarów indyjskich w głąb Azji Centralnej. W związku z tym, Trump, wraz neoconami, ostrzegł Indie, by nie kupowały ropy od Iranu, co jest usiłowaniem skłócenia obydwu krajów.  

Na podstawie:

https://www.maurizioblondet.it/a-sri-lanka-il-mossad-ha-bottega-aperta/

 ………………..

//www.effedieffe.com/index.php?option=com_content&task=view&id=61777

https://www.outlookindia.com/magazine/story/finally-all-fingers-point-to-anbsp-foreign-hand/205868

https://wideawakegentile.wordpress.com/2014/09/29/srilanka-mossad-ltte-and-the-rajiv-gandhi-assassination/

https://wideawakegentile.wordpress.com/2013/11/22/the-jain-commission-report/

https://electronicintifada.net/content/israel-advises-sri-lanka-slow-motion-genocide/12644

//www.salem-news.com/articles/september122012/mossad-sri-lanka-aa.php

https://www.tamilnet.com/art.html?catid=13&artid=33380

…………………….

Porównać z masakrami w Ruandzie:

  Israel’s ‘weapon exports to Rwanda during genocide’ to stay secret, following Supreme Court ruling

https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israel-s-weapon-exports-to-rwanda-during-genocide-to-stay-secret-following-supreme-court-ruling-a6981911.html

Za: ram.neon24.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]