Głos zamordowanych Żydów jest najbardziej wiarygodny i najważniejszy – dr Ewa Kurek

0
1612

„Żydom należy zagrozić publikacją żydowskich źródeł pokazujących skalę ich udziału w zagładzie własnego narodu”

„Wystarczyłoby, żeby urzędnicy i politycy, którzy zajmują się polityką historyczną – jeśli już nie chcą czytać książek napisanych przez historyków – zapoznali się ze źródłami żydowskimi wydanymi po polsku. Źródła żydowskie mówią o wszystkim, co się wówczas w Polsce wydarzyło. Głos zamordowanych Żydów jest najbardziej wiarygodny i najważniejszy, bo prawdziwy.

Polecam „Kronikę getta łódzkiego” ze wspaniałą przedmową żydowskiego profesora Lucjana Dobroszyckiego, którego miałam przyjemność znać osobiście. Książka jest w tej chwili „białym krukiem”. Jedyne wydanie ukazało się w roku 1965, a zatem ponad pół wieku temu. Światu i Polakom wciskane są fałszywki w stylu dzienników sekretarki Rumkowskiego, tymczasem „Kronika getta łódzkiego” to autentyczne zapiski o tym, co działo się w żydowskim państwie w Łodzi, do którego chrześcijanom wstęp był wzbroniony.

Bardzo ważnymi pozycjami jest tomik wierszy żydowskiego poety Icchaka Kacenelsona „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” oraz „Kronika getta warszawskiego” Ringelbluma wydane jeden raz w 1983 roku.

Te i jeszcze parę innych pozycji powinny być ciągle wznawiane w Polsce, przetłumaczone co najmniej na angielski, francuski i niemiecki i rozesłane w świat.

Na szczęście, zamordowani polscy Żydzi zdołali przed śmiercią zostawić świadectwo tego, kto ich mordował i kto ich zamordował. To są źródła bardzo niebezpieczne dla głoszonej od lat żydowskiej bajki o zagładzie i źródła, które przeczą wszelkim oskarżeniom Polaków o współudział w tej zagładzie”.

==================

EwaKurek – polska #historyk #scenarzystka #reżyserka i #autorka

książek o tematyce historycznej. Jest badaczką stosunków polsko-żydowskich.

Jak to rzeczywiście było w czasie II wojny światowej?

Za: Fb