"Korporacje i firmy sponsorujące Planned Parenthood" – organizacja 2nd Vote w USA namawia, aby głosować portfelem

0
7297
[bsa_pro_ad_space id=5]

Hasło „Money speaks – and it begins at the bottom, with Americans’ second vote” [Pieniądze mówią – a to zaczyna się oddolnie, wraz z drugim głosem Amerykanina], jest hasłem przyświecającym organizacji 2nd Vote w Stanach Zjednoczonych.

[bsa_pro_ad_space id=8]

2nd Vote to organizacja powstała w 2013 roku, o profilu konserwatywnym, która pełni funkcję obserwatora (watchdog) aktywności korporacji, które wspierają i finansują politykę, która ma wywrócić tradycyjne i konserwatywne, tj. normalne wartości w społeczeństwie amerykańskim. Ponieważ firmy te działają na całym świecie, w tym w Polsce, udostępniamy czytelnikom Polityki Polskiej, co pisze na temat finansowania Planned Parenthood w Stanach Zjednoczonych serwis 2nd Vote. Na stronie 2ndVote.com są dostępne aktywności pojedynczych korporacji w poszczególnych dziedzinach aktywności społeczno-politycznej (2-ga poprawka do konstytucji USA; Klimat i środowisko; Małżeństwo; Życie; Edukacja; Imigracja; Wolność religijna). Zachęcamy także, aby głosować portfelami w Polsce na rzecz wartości konserwatywnych, a więc nie kupować produktów i usług od firm wspierających np. przemysł aborcyjny.

Planned Parenthood to największa organizacja wspierająca i wykonująca aborcje w Stanach Zjednoczonych, a jest ich ponad 300 000 rocznie. Dodatkowo do tych „usług”, Fundusz Działania PP (the Planned Parenthood Action Fund), polityczne ramię organizacji, pracuje nad liberalizacją polityki i wpływa na wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Z dostępnego 1,3 miliarda dolarów rocznych wpływów, ponad 25% pochodzi od prywatnych darczyńców, włączając w to wpłaty od korporacji.

2nd Vote przygotował poniższą listę referencyjną firm, które bezpośrednio lub pośrednio wspierały Planned Parenthood po to, abyś ty jako konsument mógł wiedzieć, czy twoje dolary wspierają program, który niszczy twoje wartości za życiem (pro-life). Zachęcamy, aby kontaktować się z tymi firmami; dać im do zrozumienia, dlaczego będziesz wydawać twoje pieniądze gdzie indziej. Poprzez wspólną organizację i głosowanie naszymi dolarami (złotówkami też – przyp. red.), możemy powywracać stoły tej narodowej tragedii. Ta lista była ostatnio aktualizowana 21 czerwca 2018 roku.

Następujące firmy i organizacje non-profit bezpośrednio finansowały Planned Parenthood – link prowadzi do strony angielskojęzycznej (na stronie 2ndVote.com) z informacjami na temat konkretnej firmy:

 

Następujące firmy wspierały organizacje, które finansowały Planned Parenthood (finansowanie pośrednie) – link prowadzi do strony angielskojęzycznej na stronie 2ndVote.com, z informacjami na temat konkretnych działań firmy:

Za: 2ndVote.com

[bsa_pro_ad_space id=4]