CitizenGo – rok 2018, rok niewiarygodnych zwycięstw

0
549

WSPARCIE DLA CITIZENGO.ORG

https://go.citizengo.org/LP-otd.html

zbliża się koniec roku i, jak zwykle, dokonujemy podsumowania najważniejszych zwycięstw. Wyszczególniamy niektóre z nich – ponieważ zdawały się być niemożliwe lub wręcz demotywujące – a stały się rzeczywistością, co z kolei nie byłoby możliwe bez Państwa nieocenionej pomocy.

Każdego dnia jest nas więcej, a świadomość, że nasza misja zmienia świat, pomaga nam iść naprzód. W nadchodzącym roku 2019 bardzo prosimy, by pozostali Państwo tacy, jacy są, aby się Państwo nie zmieniali, oraz aby Państwa determinacja w walce o to, co ważne, pozostała nienaruszona.

Bez Państwa i milionów, podobnych Państwu, aktywnych obywateli na całym świecie nic z tego, co osiągnęliśmy, nie byłoby możliwe. Wspólnie odnieśliśmy niezwykłe zwycięstwa w Ameryce, w Azji, w Afryce, w Europie, w ONZ… CitizenGO to naprawdę globalny ruch, którego obecność jest coraz bardziej zauważalna na całym świecie.

 

Oskarżona o bluźnierstwo Asia Bibi uwolniona po latach spędzonych w więzieniu

Asia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu, spędziła osiem lat w więzieniu za domniemane przestępstwo, za które w tym azjatyckim kraju grozi kara śmierci przez powieszenie. Dzięki Bogu, w końcu została uwolniona.

Asia bardzo długo była z dala od swojego męża i dzieci, ale w końcu udało się wszystkim znowu być razem, dzięki wysiłkom wielu stowarzyszeń, rządów i osobistości zaangażowanych w tę sprawę.

Jako CitizenGO zapewniliśmy Asia Bibi i jej rodzinie wsparcie instytucjonalne i ekonomiczne. Oba aspekty były niezwykle ważne, aby władze innych krajów były gotowe do przyjęcia wniosku rodziny o azyl. I chociaż pierwsza bitwa została wygrana, najtrudniejsze wyzwanie stoi wciąż przed nami: umożliwić całej rodzinie bezpieczny wyjazd z kraju. Będziemy kontynuować naszą pomoc, dopóki nie będą w pełni bezpieczni i wolni.

 

ONZ zgadza się na pomoc humanitarną dla Wenezueli

To była jedna z najtrudniejszych naszych kampanii, gdyż wymagała zaangażowania znacznej części państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Naszym celem było wywarcie presji na organizacjach takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (obie należące do Organizacji Narodów Zjednoczonych), aby interweniowały w sprawie ludności Wenezueli, dostrzegając poważny kryzys humanitarny, który niszczy kraj z powodu braku żywności i leków.

We wrześniu, miesiąc po uruchomieniu naszej kampanii, miała miejsce sesja Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie (Szwajcaria), podczas której dyskutowano na temat wielu spraw, w tym sytuacji w Wenezueli.

Dzięki wysiłkom dyplomatycznym przedstawicieli krajów, które wcześniej zapewniały nas o swoim poparciu dla społeczeństwa Wenezueli, a także dzięki pomocy setek tysięcy członków społeczności CitizenGO, takich jak Państwo, ten międzynarodowy organ, jakim jest ONZ, wywarł wreszcie presję na reżimie prezydenta Maduro. W ostateczności międzynarodowa pomoc humanitarna została zaakceptowana przez wenezuelski reżim.

Cały czas współpracujemy też z wenezuelską Fundacją LEAF, wysyłając dziesiątki ton leków, których tysiące Wenezuelczyków potrzebuje. Nasi partnerzy pracujący w Wenezueli są odpowiedzialni za ich dystrybucję i dostarczenie potrzebującym.

 

Wyeliminowanie ideologii gender na 62-im spotkaniu Komisji do spraw Statusu Kobiet ONZ w Nowym Jorku

Kolejnym zwycięstwem o dużym znaczeniu była eliminacja godzących w życia i otwarcie antyrodzinnnych odniesień (prawo do praktycznie nieograniczonej aborcji, nowe modele rodziny) w dokumencie końcowym 62-ego Posiedzenia Komisji ds. Statusu Kobiet, które miało miejsce w marcu w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Presja wywierana przez CitizenGO, dzięki pracy sześciu naszych obrońców życia oraz aktywistów prorodzinnych, rozmawiających z delegatami i lobbujących na rzecz życia, pozwoliła uniknąć przegłosowania pierwotnej wersji dokumentu.

Aborcja nie jest prawem, jest dramatem. Jest porażką kobiety i społeczeństwa jako całości.

 

7 milionów Polaków zetknęło się z przekazem naszej kampanii Ecce Homo

W ten sposób udało się nam rozpowszechniać prostą prawdę o istocie człowieczeństwa od poczęcia do naturalnej śmierci.

Nie byłoby to możliwe bez ogromnej Państwa ofiarności, tysięcy darczyńców, którzy hojnie włączyli się we współfinansowanie tej akcji.

Dzięki zebranym w ten sposób funduszom udało nam się:

  • zorganizować konferencję prasową dla mediów w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej,

  • wyprodukować i zapewnić w telewizji publicznej dwutygodniową emisję 30-sekundowej reklamy naszej kampanii.

  • wyprodukować i wyświetlić, blisko 1,5 miliona razy, w mediach społecznościowych cztery reportaże filmowe o rodzinach wychowujących dzieci z wadami genetycznymi (zanim Facebook nie zablokował z tego powodu naszego konta reklamowego),.

  • ponad 600 tysięcy razy wyświetlić reklamę naszej kampanii na ekranach w ponad 60 placówkach medycznych w całym kraju.

  • umieścić kilkaset plakatów i billboardów przy głównych ulicach kilkunastu miast w całej Polsce.

  • przez dwa tygodnie wyświetlać kampanijną reklamę na ekranach kilkuset kin w wielu polskich miastach.

 

Wsparcie dr Katarzyny Jachimowicz w jej sądowej walce o wolność sumienia dla lekarzy w Norwegii

Zachęcaliśmy w zeszłym roku wszystkich Państwa do podpisania petycji w obronie dr Jachimowicz, petycji by lekarze mogli w Norwegii wykonywać swój zawód w zgodzie z sumieniem. Sprawa polskiej lekarki pokazała, że sprzeciw wobec stosowania wczesnoporonnej antykoncepcji może być przyczyną zwolnienia lekarza z pracy w tym kraju. Masowe Państwa poparcie, prawie 190 tysięcy zebranych podpisów przyczyniło się w tym roku do ostatecznie korzystnego orzeczenia dla dr Katarzyny Jachimowicz przed norweskim Sądem Najwyższym.

Te małe, wielkie zwycięstwa zachęcają nas do kontynuowania walki. Krok za krokiem, bitwa za bitwą, chcemy odwrócić sytuację na świecie i bronić życia, rodziny i wolności wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

To wszystko było możliwe dzięki Państwu, i milionom aktywnych obywateli, którzy tworzą CitizenGO.

Dziękujemy za to, że są Państwo z nami i dokładają Państwo swoje małe (choć tak naprawdę wielkie!) ziarnko do obrony życia, rodziny i wolności.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Woliński razem z całym zespołem CitizenGO

 

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.