Zbrodnia w Ciepielowie

0
1682
[bsa_pro_ad_space id=5]

6 grudnia 1942 roku w Ciepielowie koło Radomia żandarmeria niemiecka dokonała spalenia żywcem 34 Polaków, którym udowodniono pomoc w przechowywaniu Żydów.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Dziś przypada kolejna rocznica spalenia żywcem Polaków przez Niemców za pomoc Żydom
Oskarżanie Polaków o „antysemityzm” jest zwykłym, pospolitym, genetycznym, podłym, wyniesionym z UB-eckiego domu CHAMSTWEM.

Zamordowanymi byli członkowie czterech rodzin: Kowalskich, Kosiorów, Skoczylasów i Obuchiewiczów.

W samej rodzinie Adama i Bronisławy Kowalskich tragiczny los spotkał pięcioro z nich. Niemcy pojawili się rano, wiedzieli, kto we wsi ukrywał Żydów. Kowalskich, i znalezionych pod podłogą ich sąsiadów: Elkę Cukier i Bereka Pinechesa, zamknęli w domu, zabili okna, drzwi i podpalili. Uratował się syn, Jan, który wcześnie rano wyruszył do szkoły. Pozostałe rodziny spalono w stodole. Śmierć poniosły też osoby, którym Polacy pomagali.

Polska i Ukraina były w czasie okupacji hitlerowskiej jedynymi terenami, na których za pomoc Żydom groziła i była wykonywana kara śmierci, a represje spadały na całe rodziny lub mieszkańców domów, w których dawano schronienie ukrywającym się zbiegom.

1 000 000 Polaków było pośrednio lub bezpośrednio zaangażowanych w pomoc Żydom. Polacy ocalili z Holokaustu ok.100 000 Żydów..Polskie Państwo Podziemne karało śmiercią za „szmalcownictwo”.

W latach 1940-43 Polskie Państwo Podziemne wydało 240 wyroków śmierci na szmalcowników.

W tym :
152 Polaków
48 Niemców
34 Żydów
11 Ukraińców

Osoby skazane na śmierć za pomoc Żydom :

Norwegia – 0
Włochy – 0
Holandia – 0
Belgia – 0
Francja – 0
Norwegia – 0
Dania – 1
Polska – 30 000

——————————————————————————————————-

Zbrodnia w Ciepielowie

Dzień św. Mikołaja roku 1942 przypadał w niedzielę. Dzieci od Kowalskich, Obuchiewiczów, Skoczylasów i Kosiorów ze Starego Ciepielowa i z pobliskiej Rekówki czekały na prezenty. Przyjechali niemieccy żandarmi i zamienili im Mikołaja w piekło.

Zostały zamordowane lub spalone żywcem, razem z rodzicami i bliskimi. Zginęło 34 Polaków, ich domy zrównano z ziemią. „Winą” rodziców było ukrywanie w swych domostwach Żydów. Za to – zgodnie z „rozporządzeniem” Hansa Franka z 15 X 1941 r. – należało zabić: „Żydzi, którzy opuszczają wyznaczoną dzielnicę, podlegają karze śmierci. Tej samej karze podlegają osoby, które Żydom dają kryjówkę”.

Ukrywani w Ciepielowie Żydzi też zostali spaleni. Polacy i Żydzi umierali w mękach razem. Wtedy każdy wiedział, kto jest winien ich śmierci i jakiej jest narodowości. „Nazistów” nie znano.

Po latach profesor historii, konsultant niemieckiego filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”, pytany, dlaczego pokazał w filmie akowców jako antysemitów i zbrodniarzy, odpowiedział: „Czego chcecie? Jestem Niemcem narodowości żydowskiej”! Alina Cała powiedziała: „Polacy są w pewnym sensie winni śmierci wszystkich Żydów”! Tych z Ciepielowa też? Cała pracuje w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie, finansowanym z budżetu państwa polskiego! Kogo reprezentuje? Żydów? Polskich Żydów?

W roku 2009 Arkadiusz Gołębiewski i Maciej Pawlicki zrealizowali fabularyzowany film dokumentalny „Historia Kowalskich”. Zrobił wrażenie, więc Instytut Sztuki Filmowej wyłożył pieniądze na zmyślone, antypolskie „Pokłosie”, które „polscy” ambasadorzy pokazują światu! Historia Polski jest manipulowana.

Rozumiał to dobrze śp. Lech Kaczyński, który odznaczył pośmiertnie zamordowanych z Ciepielowa i Rekówki Krzyżami Komandorskimi Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystego aktu dokonała Pierwsza Dama. Pół roku przed tragedią smoleńską.

https://naszdziennik.pl/mysl/61688,zbrodnia-w-ciepielowie.html

ps.

Polacy, którzy oddali swoje życie ratując Żydów :

www.fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1377

Za: https://antykomunista.neon24.pl/post/146705,zbrodnia-w-ciepielowie

[bsa_pro_ad_space id=4]