Marsz Niepodległości – dogadali się. K. Bosak: “Będą dwa legalne zgromadzenia w jednym wspólnym marszu…”. Szczegółowy harmonogram.

0
546

Będą dwa legalne zgromadzenia w jednym wspólnym marszu, zabezpieczanym przez służby państwowe i Straż Marszu Niepodległości, a na koniec koncert na błoniach Stadionu Narodowego organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Najpierw będą szły władze państwowe, z odpowiednią ochroną, a później uczestnicy Marszu Niepodległości ze środowiskami narodowymi i społecznymi! – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak

===================================

Krzysztof Bosak  ✔ @krzysztofbosak

Treść komunikatu wypracowanego przez rząd i @StowMarszN.

#MarszNiepodległości i Marsz Biało-Czerwony będą skoordynowane w jeden wielki wspólny marsz, w którym każde zgromadzenie będzie mogło zachować swój własny charakter. Z niczego nie musimy rezygnować i idziemy razem!Charakter Marszu Niepodległości niezmienny. Szczegóły porozumienia

Wczoraj około godz. 23:15 obie strony negocjacyjne ogłosiły porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości 11 listopada. Znane są już szczegóły negocjacji i porozumienia.

Jak poinformował wczoraj za pośrednictwem Twittera Robert Bąkiewicz (prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości) i minister Michał Dworczyk (wiceminister MON i Szef Kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego) doszło do porozumienia na linii narodowcy – rząd.

Niezmienny charakter Marszu Niepodległości

Jak informują sami organizatorzy Marsz Niepodległości i marsz prezydencki to dwie różne formuły prawne, które wyjątkowo w tym roku przejdą w jednym czasie zachowując jednak swój charakter i własną podmiotowość. Jak powiedział naszemu portalowi szef Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz:

-Różni nas wiele, ale łączy Polska. Nie mogło być tak, że 11 listopada doszłoby do przepychanek ze służbami. Cieszę się, że udało się wypracować takie porozumienie, w którym Marsz Niepodległości zachowuje swój niezmienny i niepowtarzalny charakter.

Szczegóły porozumienia

Wczorajsze rozmowy negocjacyjne rozpoczęły się po godz. 20-tej. Uczestniczyli w nich ze strony Marszu Niepodległości: Robert Bąkiewicz, Witold Tumanowicz, Mateusz Marzoch, Łukasz Moczydłowski. Ze strony rządowej: Michał Dworczyk, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak. Obie strony doszły do porozumienia i wydały komunikat.

Rzecznik Marszu Niepodległości Damian Kita przedstawił także szczegółowy harmonogram na 11 listopada [poniżej]:

 

PROGRAM 11 LISTOPADA (MSZA ŚW., RÓŻANIEC, MARSZ):

Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 [Program i trasa]: 11:00 msza św. pod Sejmem RP, 12:00 różaniec św. za Ojczyznę, 14:00 Marsz Niepodległości