Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 [Program i trasa]: 11:00 msza św. pod Sejmem RP, 12:00 różaniec św. za Ojczyznę, 14:00 Marsz Niepodległości

0
1573
[bsa_pro_ad_space id=5]

Jubileuszowa Msza Święta będzie celebrowana o godzinie 11:00 pod Sejmem RP przy Pomniku Armii Krajowej
i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Zaraz po Mszy Świętej odmówimy różaniec w intencji Ojczyzny.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Dewiza naszego Narodu, pod którą nasi przodkowie podejmowali walki niepodległościowe, to trzy słowa:

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Właśnie dlatego, zachęcamy wszystkich do udziału przed Marszem Niepodległości w Mszy Świętej. Bez zrozumienia czym jest ta Bezkrwawa Ofiara nigdy nie będziemy potrafili zrozumieć, że rządy muszą być nastawione na oddanie się Woli Bożej i wspólnocie narodowej, lokalnej i człowiekowi. Nie może Was tam zabraknąć!

Po modlitwie nastąpi wspólny przemarsz do ronda Dmowskiego skąd o 14:00 ruszy Marsz Niepodległości.

11 listopada o godzinie 14:00 ruszymy z Ronda Dmowskiego, aby uczcić święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze zgromadzenie uzyskało status cyklicznego, co oznacza, że trasa będzie taka sama jak w roku ubiegłym. Pójdziemy Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, aby na koniec wejść na Błonia Stadionu Narodowego! Łącznie do przebycia jest ponad 3 km, będziemy szli wolno, dlatego zachęcamy do udziału również osoby starsze.

Maszerujmy razem, aby upamiętnić z dumą naszą historię i upominać się o niepodległą przyszłość dla nas i przyszłych pokoleń.

[bsa_pro_ad_space id=4]