Co z “Tęczowym Piątkiem” w szkołach? MEN odpowiada na publikacje: “Będziemy się przyglądać tej sprawie”

0
364

Dnia 26 października w aż 211 placówkach oświatowych ma się odbyć tzw. Tęczowy Piątek. Szkoły same mogą zdecydować, jaką przybierze on formę, natomiast Kampania Przeciwko Homofobii dostarcza szkołom materiały, które mogą wykorzystać w ten dzień. Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na pytania dziennikarki „Sieci” Doroty Łosiewicz w tej sprawie.

CZYTAJ TAKŻE: ZNP coraz bardziej tęczowy. Tęczowy Nauczyciel Roku i tęczowe flagi na korytarzach szkół

CZYTAJ TAKŻE: Homoseksualna indoktrynacja wśród dzieci. Środowiska LGBT organizują „Tęczowy Piątek” w aż 211 polskich szkołach

Uprzejmie informuję, że ministerstwo będzie przyglądało się sprawie tzw. „tęczowego piątku”. Pragnę podkreślić, że zgodnie z art. 86 ustawy prawo oświatowe w szkole i placówce mogą działać stowarzyszenia i organizacje, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych. Jest to możliwe, jeżeli celem statutowym działających w szkole stowarzyszeń i organizacji jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki. Podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną, poza polityczną, organizację, wymaga uzyskania zgody dyrektora, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców

— zaznaczyła rzecznik prasowy MEN, Anna Ostrowska.

Natomiast wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze, w tym tzw. treści równościowe, muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole. Ponadto każda szkoła i każda placówka wychowania przedszkolnego jest bezwzględnie zobowiązana do przestrzegania Konstytucji RP



 

ZOBACZ TEŻ:

Szokująca przeszłość znanych polityków – czego się dopuścili?