ECCE HOMO. OTO CZŁOWIEK. KAŻDY. [WIDEO] Kampania społeczna CitizenGo, zakazana na Facebooku

Zatrzymaj się.
Zastanów,
co dla ciebie
znaczy
człowiek?Jak podaje CitizenGo Polska kampanię społeczną “ECCE HOMO. OTO CZŁOWIEK. KAŻDY.” obejrzało już 7 milionów Polaków (przez 30 dni od rozpoczęcia). Wielka w tym zasługa darczyńców. Szczegóły kampanii można śledzić na portalu http://otoczlowiek.org/.

Kampania została zakazana przez – obecnie – największy portal społecznościowy F., co nie wymaga komentarza.

Zmiany społeczne nie dokonują się za sprawą jednej akcji, ale wymagają systematycznego oraz spokojnego mówienia i pokazywania prawdy.

Prawdy o tym kim jest człowiek, kiedy zaczyna się jego życie i dlaczego, wśród wszystkich praw, najważniejsze jest w naszych czasach prawo do życia.

Dane (linki) do wsparcia kampanii (można w każdej chwili odwołać):

Tak, chcę wesprzeć CitizenGO, deklaruję stałą wpłatę miesięczną w wybranej przeze mnie kwocie.

P.S. Gdyby woleli Państwo wpłatę jednorazową, prosimy o przekazanie darowizny tutaj:

https://go.citizengo.org/pl-otd.html. Można też skorzystać z systemu PayPal klikając tutaj: PayPal.

lub wykonać zwykły przelew, na numer polskiego konta: 08 1240 6250 1111 0010 6098 4985. Tytuł przelewu: Państwa adres e-mail (prosimy o nie wpisywanie nic poza Państwa adresem email, wtedy będziemy mogli przyporządkować Państwa wpłatę do tego adresu i nie ponawiać naszych próśb o pomoc). Nazwa odbiorcy: Fundacja CitizenGO; Bank Pekao S. A. Oddział w Warszawie, ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa (obsługa: ul. Dereniowa 9, 02-776 Warszawa). Proszę też przyjąć moje wyrazy głębokiej wdzięczności za wszelkie udzielone wsparcie.

 

O kampanii

Miarą człowieczeństwa jest stosunek do słabszych i chorych. Dziś niemało Polaków nadal postrzega niepełnosprawność jako zbyt duże obciążenie dla społeczeństwa.

Bywa, że niepełnosprawni, nieuleczalnie chorzy, czy dzieci z wadami genetycznymi są traktowani jakby nie zasługiwali na miano człowieka. Można wtedy odmówić im praw, razem z podstawowym prawem do życia.

Tymczasem prawo do życia przynależy każdemu, bez względu na stan zdrowia, stopień niepełnosprawności, czy fazę rozwoju prenatalnego.

Nie jest możliwe zbudowanie społeczeństwa solidarnego ze słabszymi, chorymi, gorzej sobie radzącymi bez powszechnego, ugruntowanego przekonania, że człowiekiem jest każdy, na każdym etapie życia, dotknięty każdym rodzajem choroby lub niepełnosprawności.

 

Udostępnij przez:

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Dodaj komentarz