Z. Kuszlewicz: Utworzenie spółki akcyjnej na bazie Lasów Państwowych ma być początkiem rozbiórki państwowego przedsiębiorstwa

0
855
[bsa_pro_ad_space id=5]

Leśnicy nie są przeciwni wszystkim poprawkom i pomysłom rządu dot. Lasów Państwowych – mówił we wtorkowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja o procedowanych zmianach w ustawie o lasach Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”. Obawiamy się jednak, że utworzenie spółki akcyjnej na bazie Lasów Państwowych ma być początkiem rozbiórki państwowego przedsiębiorstwa – dodał.

[bsa_pro_ad_space id=8]

foto-mani: Polskie lasy 3

Leśnicy z „Solidarności” manifestowali we wtorek przed Sejmem. To protest wobec procedowanych zmian w ustawie o lasach.

Zbigniew Kuszlewicz wyjaśniał, dlaczego poprawki wywołały sprzeciw opiekunów lasów.

Dla nas, leśników, największym problemem w tej sprawie jest zmiana ustawy o lasach, jaka zostaje wniesiona. Będzie również zmiana w ustawie o prawie ochrony środowiska. Zmiana w ustawie o lasach jest jednak ważniejsza, dlatego że mówi o wprowadzeniu spółki akcyjnej „Polskie domy drewniane”. Gdyby to weszło w życie, utworzyłoby to spółkę na podstawie zapisu trwałego. My twierdzimy, że taka sytuacja, (…) wspierająca też projekt Mieszkanie plus, wystąpi tylko jeden raz, bo ma to incydentalny charakter – tłumaczył przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Według leśników, utworzenie na bazie Lasów Państwowych spółki akcyjnej ma być początkiem rozbiórki państwowego przedsiębiorstwa. Może to także zachwiać bezpieczeństwem obronnym i ekologicznym kraju.

Zbigniew Kuszlewicz dodał, że leśnicy nie są przeciwni wszystkim poprawkom i pomysłom rządu dot. Lasów Państwowych.

Nie jesteśmy przeciwni programowi budowy domów z drewna, bo jest to przecież promocja drewna, a my jesteśmy głównymi producentami drewna w Polsce. Nie możemy się jednak zgodzić z tym, aby było to tworzone na bazie spółki z udziałem Lasów Państwowych – oświadczył Zbigniew Kuszlewicz.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Zbigniewa Kuszlewicza jest dostępna [tutaj].

Za: Radiomaryja.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]