Wiwisekcja deklaracji premierów Morawieckiego i Netanjahu. Czytajcie omamieni

0
388

„To wyciąg z prawa karnego Izraela. Penalizują z karą do 5 lat. My tylko do 3 lat” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnośnie ustawy wprowadzającej kary m.in. za sformułowanie “polskie obozy śmierci”.

Patryk Jaki ma rację: penalizują nie tylko Żydzi, ale również Niemcy. Penalizują w sposób skandaliczny Ukraińcy za prawdę o Banderze. Penalizuje łącznie 8 państw, ale Polska penalizować nie może.

Osiem krajów europejskich posiada penalizację tzw. „kłamstwa oświęcimskiego” czyli zaprzeczaniu zbrodni III Rzeszy, m.in. Niemcy. (…) w Niemczech są artykuły 130, 185 kodeksu karnego, które przewidują nie trzy lata jak tutaj, a pięć lat pozbawienia wolności. – mecenas Lech Obara, prezes stowarzyszenia Patria Nostra /TV Republika/

Co jest w deklaracji?

Czytając deklarację rzuca się w oczy brak symetrii i ogromne wyrwy dotyczące historii II Wojny Światowej. Deklaracja zawiera zaledwie część prawdy o tym okresie i jest zawężona tylko do jednego aspektu – holocaustu.

W deklaracji jest zapis:

„Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej”.

Brakuje natomiast analogicznego zapisu dotyczącego Żydów. Nic nie ma o odpowiedzialności Żydów za holocaust – o udziale w zbrodniczym dziele zagłady obywateli polskich dokonanych przez Niemców za pomocą Judenratów (żydowskiej policji, żydowskich szmalcowników).

Nie ma uznania i potępienia przypadków okrucieństwa wobec Polaków, jakiego dopuścili się Żydzi podczas II wojny światowej.

W deklaracji jest zapis:

“(…) Izrael z zadowoleniem przyjmuje decyzję rządu polskiego o powołaniu oficjalnego polskiego zespołu do spraw dialogu z izraelskimi partnerami na tematy historyczne związane z Holokaustem”.

W deklaracji nie ma:

Zapisu analogicznego potwierdzającego powołanie oficjalnego żydowskiego zespołu do spraw dialogu z polskimi partnerami na tematy historyczne związane z kolaboracją Żydów z sowieckim agresorem, oraz z tym, co najbardziej boli Polaków – udziałem Żydów w budowaniu systemu totalitarnego na terenie okupowanej Polski oraz licznych zbrodni popełnionych na polskim narodzie.

Deklaracja została ogłoszona przez rządową propagandę jako kompromis i sukces. Czyżby? Polska, w ramach tego kompromisu usunęła art. 55a i art. 55b nowelizacji ustawy o IPN.

Dlaczego w takim razie Izrael analogicznie nie zrezygnował z penalizacji w swoim kodeksie karnym? (kłania się sztuka zwiększania pola podczas negocjacji, miernoty)

Argumenty bezmyślnych klakierów typu: „jak Polska mogłaby zastosować te artykuły w Afryce, Chinach ? Albo w Korei Północnej” są argumentami obnażającymi ubóstwo intelektualne propagandzistów. To nie w Afryce, Chinach i Korei Północnej szkaluje się naród polski. Odbywa się to tu – na miejscu: w Polsce, a także w Europie, USA i w Izraelu.

Jak widać, doszło do kolejnego upokorzenia Polski i Polaków. Dzień hańby za którą zagłosowali solidarnie PiS i PO.

Za: ekspedyt.org