KWK „Krupiński” – informacja po demonstracji 5.04.2018 przed Min. Energii [WIDEO]

0
1024
[bsa_pro_ad_space id=5]

Wiemy jak wygląda pismo branży PV, które trafiło do ...W czwartek 5 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Energii odbyło się spotkanie ws. KWK „Krupiński” z potencjalnym inwestorem, zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii firmą Tamar Resources (zarejestrowana w 2017 roku spółka z minimalnym kapitałem, za którą stoi inwestor Greenstone Resources, fundusz założony w 2013 roku), która od co najmniej roku interesuje się złożami tej kopalni, natomiast rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył tę kopalnię do likwidacji przenoszą prawnie tę kopalnię do SRK S.A. (Spółka Restrukturyzacji Kopalń).

[bsa_pro_ad_space id=8]

W tym samym czasie przed Ministerstwem Energii odbyła się pikieta strony społecznej, sprzeciwiająca się sprzedaży tej kopalni zagranicznemu inwestorowi. Można zadać banalne, retoryczne pytanie: „Skoro zakup tej kopalni ma się opłacać zagranicznemu inwestorowi, to dlaczego rząd nie potrafi zarządzić tą sytuacją, aby tak cenne złoża pozostały w polskich rękach”.

Od lat 90-tych znamy ten schemat: doprowadzenie do złej sytuacji finansowej (kopalnia poniosła wysokie nakłady, aby dotrzeć do cennych pokładów węgla), niska wycena finansowa realnych aktywów, przejmowanie za darmo, albo pół-darmo spółki, i, eksploatacja i generowanie zysków już na konto inwestora. Rząd Zjednoczonej Prawicy miał z tym mechanizmem skończyć !!!

Oficjalne komunikaty Ministerstwa Energii znajdują się tutaj:

http://www.me.gov.pl/node/28284

http://www.me.gov.pl/node/28281

Ważne pytanie jest takie: kto jest stroną społeczną ? Czy przedstawiciele związku zawodowego NSZZ „Solidarność” na kopalni, którzy, jak wszystko na to wskazuje, już się dogadali z potencjalnym inwestorem (tzw. zachowanie miejsc pracy), czy eksperci górniczy reprezentowani przez Krzysztofa Tytko i Marka Adamczyka oraz organizacje patriotyczne, które podpisały się pod listem do premiera M. Morawieckiego i zbierają podpisy od obywateli Rzeczypospolitej (podpisz petycję do premiera M. Morawieckiego).

Zachęcamy zapoznać się ze sprawą w pełniejszym wymiarze:

  1. Wywiad z Krzysztofem Tytko i Markiem Adamczykiem w Realu24.tv

2. Wywiad z przedstawicielem związków zawodowych na kopalni, Dominikiem Kolorzem, który wyraźnie popiera inwestora zagranicznego w Radio Wnet:

 

ZOBACZ TAKŻE:

AS: Ratujmy kopalnię “KRUPIŃSKI” – podpisz petycję do premiera M. Morawieckiego + pikieta 5 kwietnia przed Min. Energii

Jak niszczono górnictwo węgla kamiennego w III Rzeczpospolitej

Komu zależy na zniszczeniu “Kopalni Krupiński”? Co dalej z węglem, naszym czarnym złotem? [WIDEO]

 

Orkiestra na “Titanicu” wciąż gra ! Los polskiego węgla i Polski – a władze PiS

[bsa_pro_ad_space id=4]