W Niemczech zaginęło 25 tys. sztuk broni! „Nasuwa się pytanie, gdzie ona trafia”

0
1091
[bsa_pro_ad_space id=5]

Według niemieckiej gazety „Bild”, w ostatnim czasie wzrasta liczba przypadków zaginięcia lub kradzieży broni palnej. W tym roku jest to aż 25 tys. sztuk!

[bsa_pro_ad_space id=8]

W Niemczech zaginęło 25 tys. sztuk broni! „Nasuwa się pytanie, gdzie ona trafia” pistolet

Partia Zielonych skierowała interpelację do rządu federalnego w Niemczech dotyczącą broni palnej. Zgodnie z najnowszymi statystykami, zaginęło lub zostało skradzionych o 18% więcej broni, niż w roku ubiegłym. W 19282 przypadkach chodziło o zgubienie, natomiast 5249 z nich skradziono.

– Musimy bardziej skutecznie walczyć z przestępczością dotyczącą użycia broni palnej

– mówił wiceprzewodniczący „Zielonych” Konstantin von Notz. Jak powiedział, tak duża liczba przypadków utraty egzemplarzy broni jest „alarmująca”.

Irene Mihalic, ekspertka partii Zielonych ds. polityki wewnętrznej również zabrała głos w tej sprawie:

– Nasuwa się pytanie, w jakich ciemnych kanałach ta broń ląduje i jakie przestępstwa zostaną jeszcze dokonane przy jej pomocy – mówiła.

Wzrasta liczba Niemców, którzy posiadają broń

Według niemieckiego MSW, które opublikowało komunikat na łamach „Neue Osnabrücker Zeitung”, zwiększyła się liczba prywatnych posiadaczy broni w Niemczech. W 2017 roku było jej o 20400 sztuk więcej w porównaniu do roku poprzedniego – aż 5,37 mln – informuje wprost.pl.

Źródło; Prostozmostu.pl


Mój komentarz;

Informacja wysoce niepokojąca, zwłaszcza w świetle faktu, że Polska należy do krajów o najniższym dostępie do broni w Europie. Wszystkim polecam zadumę nad poniższą mapką;

W Niemczech zaginęło 25 tys. sztuk broni! „Nasuwa się pytanie, gdzie ona trafia” Liczba sztuk broni na 100 mieszkańców

[bsa_pro_ad_space id=4]