Konferencja: „Warunki pokoju w świecie” – Sejm RP 21.10.2017

0
371

“Za wojnę są odpowiedzialni nie tylko ci, którzy ją wywołują, ale również ci, którzy nie czynią, co leży w ich mocy, aby jej przeszkodzić.” św. Jan Paweł II.

Udział w konferencji jest nieodpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie zgłoszenia (formularz poniżej).
Uwaga! Wchodząc do Sejmu należy okazać dokument potwierdzający tożsamość – zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem.
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też w przypadku rezygnacji prosimy o możliwie szybką informację poprzez ponowne wpisanie swoich danych oraz słowa “rezygnuję” w polu Organizacja.

Program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Rejestracja i więcej szczegółów na temat konferencji jest do znalezienia na stronie Fundacji VisVeritatis.


Polską racją stanu jest posłannictwo pokoju. Jest to nasze posłannictwo dziejowe, wypływające wprost z chrześcijańskiego ducha Narodu, o czym pięknie mówiła Zofia Kossak-Szczucka w roku 1938 (por. tekst przemówienia Z. Kossak-Szczuckiej). Tymczasem, nie dość, że bierzemy udział w intensywnym wyścigu zbrojeń, wyniszczającym nas materialnie, nie dość, że udostępniamy terytorium naszego kraju obcym wojskom i godzimy się na politykę USA, czyniącą z Polski państwo frontowe, to jednocześnie prowadzimy intensywną retorykę wojenną, stając się niejako apostołami wojny.

Zmanipulowane społeczeństwo patrzy na to bezkrytycznie, wręcz z aplauzem, jak gdyby wojna była już przesądzona, a nasz udział w niej miałby być czymś dobrym.

Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się wzajemnie uświadamiać, byśmy nie dali się wmanewrować w działania zbrojne, służące interesom międzynarodowej oligarchii, nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Szczegóły wydarzenia