Wyniki wyborów 15 października 2023 roku – Posłowie-elekci do Sejmu X kadencji wg województw

0
565
[bsa_pro_ad_space id=5]

W wyniku wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wybrano 460 posłów – posłanych, aby stanowić prawo, teoretycznie w imieniu obywateli polskich, w praktyce jednakże często w interesie dyktowanym przez obce, międzynarodowe ciała nie ustawodawcze. Frekwencja była rekordowa i wyniosła oficjalnie 74,38%. Jak podaje infor.pl do Sądu Najwyższego zgłoszono 849 protestów wyborczych oraz 1664 protesty przeciwko ważności referendum, głównie dotyczących nie wydawania lub sugerowania nie wydawania kart do referendum. SN ogłasza ważność wyborów parlamentarnych najpóźniej 90 dni od dnia wyborów, a dla referendum najpóźniej 60 dni od dnia referendum. Z kolei RKW (Ruch Kontroli Wyborów / Ruch Kontroli Władzy) publikuje artykuł, który wskazuje, dlaczego wybory powinny być nieważne, które zamieszczamy poniżej.

Dlaczego z punktu widzenia prawa wybory i referendum powinny być unieważnione i powtórzone? Fragmenty listu (do wiadomości RKW)

Jak „się” fałszuje wybory w Warszawie – wypowiedzi członków OKW, mężów zaufania!


Poniżej podajemy listę posłów – elektów z poszczególnych województw. Szczegółowe wyniki wyborów do Sejmu RP dostępna są na stronie https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/pl

[bsa_pro_ad_space id=8]

Zestawienie wg wikipedii jest tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pos%C5%82owie_na_Sejm_Rzeczypospolitej_Polskiej_X_kadencji

Posłowie woj. dolnośląskiego (Okręgi wyborcze 1-3)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 1:

SIKORA Arkadiusz
BORYS Piotr
CZERNOW Zofia
HORBATOWSKI Łukasz
KRAWCZYK Iwona Małgorzata
KROPIWNICKI Robert
SAMBORSKI Tadeusz
KUBÓW Krzysztof Jan
MACHAŁEK Marzena Anna
POGODA Szymon Marek
WITEK Elżbieta Barbara
ZUBOWSKI Wojciech Michał

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 2:

BIELAWSKA Sylwia Alina
CHMIELEWSKI Marek Jan
MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna
WIELICHOWSKA Monika
LEO Aleksandra Maria
DWORCZYK Michał Paweł
GWÓŹDŹ Marcin Piotr
ZYSKA Ireneusz

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 3:

TUDUJ Krzysztof
ŚMISZEK Krzysztof Jan
CHYBICKA Alicja Paulina
JAROS Michał
NIEZGODZKA Jolanta Magdalena
SOBOLAK Anna Helena
TRACZ Małgorzata Elżbieta
ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej
BODNAR Izabela Anna
ZIMOCH Tomasz Franciszek
HRENIAK Paweł Marek
SOIN Agnieszka Anna
STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka
ŚWIAT Jacek

Posłowie woj. opolskiego (okręg wyborczy 21)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 21

SKALIK Włodzimierz Bogdan
ZAWISZA Marcelina Monika
JAZŁOWIECKA Danuta
KOSTUŚ Tomasz Tadeusz
MILLER Rajmund Tadeusz
SIEMONIAK Tomasz
ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej
GOMOŁA Adam Michał
CZOCHARA Katarzyna Beata
KOWALSKI Janusz Marcin
KUKIZ Paweł Piotr
OCIEPA Marcin Michał

Posłowie woj. śląskiego (okręgi wyborcze 27-32)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 27:

FOLTYN Bronisław Edward
NYKIEL Mirosława
PĘPEK Małgorzata Anna
TAJNER Apoloniusz Leopold
SUCHOŃ Mirosław Tadeusz
DRABEK Przemysław Mieczysław
GAŻA Grzegorz Krzysztof
PUDA Grzegorz Paweł
SZWED Stanisław

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 28:

LESZCZYNA Izabela Dorota
SZEWIŃSKI Andrzej
WITEK Przemysław Jarosław
KIEPURA Henryk
BURZYŃSKA Lidia Ewa
GAWRON Andrzej Janusz
GIŻYŃSKI Szymon Stanisław

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 29:

NOWICKA Wanda Hanna
GŁOGOWSKI Tomasz Marian
GOLBIK Marta Joanna
GZIK Marek Krzysztof
SZUMILAS Krystyna Maria
STRACH Piotr Paweł
BORYS-SZOPA Bożena Teresa
SZARAMA Wojciech Piotr
WIECZOREK Jarosław Wiesław

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 30:

FRITZ Roman Henryk
GADOWSKI Krzysztof Jan
KRZĄKAŁA Marek Grzegorz
LENARTOWICZ Gabriela Teresa
OSMALAK Łukasz Tomasz
JABŁOŃSKI Paweł
MATUSIAK Grzegorz
PIECHA Bolesław Grzegorz
WOŚ Michał Piotr

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 31:

PŁACZEK Grzegorz Adam
KONIECZNY Maciej
BUDKA Borys Piotr
KOŁODZIEJ Ewa Edyta
KRÓL Wojciech Piotr
ROSA Monika Anna
ŚCIEBIOROWSKI Łukasz Andrzej
GRAMATYKA Michał Sebastian
MORAWIECKI Mateusz Jakub
POLACZEK Jerzy Jan
WESOŁY Marek Jacek
WÓJCIK Michał Marek

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 32:

CZARZASTY Włodzimierz
LITEWKA Łukasz Karol
BOCHENEK Mateusz Andrzej
DOLNIAK Barbara
SAŁUGA Wojciech Paweł
WNUK Kamil Wiesław
ANDZEL Waldemar Franciszek
MALIK Ewa Danuta
WARWAS Robert Piotr

Posłowie woj. małopolskiego (okręgi wyborcze 12-15)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 12:

NIEDZIELA Dorota
SOWA Marek Jan
ŚLIZ Paweł Marek
BOCHENEK Rafał Paweł
KACZYŃSKI Filip Roman
KMITA Łukasz Marek
KRYSTIAN Mariusz Tomasz
KUROWSKI Władysław Michał

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 13:

BERKOWICZ Konrad Szczepan
GOSEK-POPIOŁEK Daria Iwona
MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga
MAREK Dorota
MATUSIK-LIPIEC Katarzyna Irena
MISZALSKI Aleksander Jan
SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk
KOMAREWICZ Rafał Paweł
RAŚ Ireneusz Jacek
ADAMCZYK Andrzej Mieczysław
DUDA Elżbieta
OSUCH Jacek Piotr
ŚCIGAJ Agnieszka
WASSERMANN Małgorzata Ewa

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 14:

WILK Ryszard Jakub
LACHOWICZ Piotr Michał
SMARDUCH Weronika Anna
NOWOGÓRSKA Urszula Teresa
BARTUŚ Barbara Halina
GUT-MOSTOWY Andrzej Józef
MULARCZYK Arkadiusz
SIARKA Edward
TERLECKI Ryszard Iwon
WICHER Patryk Tomasz

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 15:

AUGUSTYN Urszula Danuta
WARDZAŁA Robert Marian
GÓRNIKIEWICZ Piotr Tadeusz
KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
KACZMARCZYK Norbert Jakub
KRAJEWSKI Wiesław
PIECZARKA Anna Maria
RUSECKA Urszula Beata
SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa

Posłowie woj. podkarpackiego (okręgi wyborcze 22-23)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 22:

ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz
FRYDRYCH Joanna Zofia
RZĄSA Marek Zdzisław
ROMOWICZ Bartosz
BABINETZ Piotr Mieczysław
CHRZAN Tadeusz
KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz
KUROWSKA Maria Stanisława
PAMUŁA Teresa
SCHMIDT Anna Katarzyna
URUSKI Piotr Marcin

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 23:

BRAUN Grzegorz Michał
GAWLIK Zdzisław
KOWAL Paweł Robert
SKOWROŃSKA Krystyna
BURKIEWICZ Elżbieta Jolanta
DZIEDZIC Adam
CHMIELOWIEC Zbigniew Michał
GOŁOJUCH Kazimierz Edward
KAPINOS Fryderyk Sylwester
LENIART Ewa Maria
SOBOLEWSKI Krzysztof
WARCHOŁ Marcin Józef
WARZECHA Jan Marek
WEBER Rafał
ZIOBRO Zbigniew Tadeusz

Posłowie woj. lubelskiego (okręgi wyborcze 6-7)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 6

PEJO Bartłomiej Artur
CZERNIAK Jacek Andrzej
BOJARSKI Krzysztof
KRAWCZYK Michał Mateusz
WCISŁO Marta Anna
HETMAN Krzysztof Andrzej
MUCHA Joanna
CHOMA Kazimierz Bogusław
CZARNEK Przemysław
FILIPEK-SOBCZAK Magdalena
KANTHAK Jan Jakub
MOSKAL Michał
SKWAREK Sławomir
SOBOŃ Artur
TUŁAJEW Sylwester Karol

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 7:

TUMANOWICZ Witold Sławomir
GRABCZUK Krzysztof
GROMADZKA Małgorzata
ĆWIK Sławomir
RÓŻYŃSKI Wiesław Marian
DĄBROWSKA-BANASZEK Anna
KAMIŃSKI Mariusz
ROMANOWSKI Marcin
SACHAJKO Jarosław
STEFANIUK Dariusz Paweł
ZAWIŚLAK Sławomir
ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej

Posłowie woj. świętokrzyskiego (okręg wyborczy 33)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 33:

WAWER Michał Jan
SZEJNA Andrzej Jan
GIERADA Artur Daniel
GIERTYCH Roman Jacek
OKŁA-DREWNOWICZ Marzena
PIETRZCZYK Lucjan Marek
KASPRZYK Rafał Marcin
SIEKIERSKI Czesław Adam
CIEŚLAK Michał
DORYWALSKI Bartłomiej
GOSEK Mariusz Marek
KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
KRUPKA Anna Maria
KRYJ Andrzej Michał
LIPIEC Krzysztof Bogdan
WOJTYSZEK Agata Katarzyna

Posłowie woj. łódzkiego (okręgi wyborcze 9-11)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 9:

TRELA Tomasz Dominik
BLIŹNIUK Paweł Kazimierz
JOŃSKI Dariusz
JÓZEFACIUK Marcin
NIEMCZYK Małgorzata Barbara
WIŚNIEWSKA Aleksandra Karolina
SZYMANOWSKA Ewa Joanna
BUDA Waldemar Grzegorz
RAU Zbigniew Włodzimierz
WOJCIECHOWSKA VAN HEUKELOM Agnieszka Krystyna

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 10:

WITCZAK Adrian
WOŁOSZAŃSKI Bogusław
KLIMCZAK Dariusz
CIECIÓRA Krzysztof Jan
LOREK Grzegorz Andrzej
MACIEREWICZ Antoni
MILCZANOWSKA Anna Maria
SAŁEK Paweł
TELUS Robert

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 11:

MATYSIAK Paulina
HABURA Krzysztof Stefan
HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata
TOMCZYK Cezary Józef
BEJDA Paweł Jan
ZIĘBA-GZIK Jolanta
LICHOCKA Joanna Katarzyna
MATUSZEWSKI Marek
POLAK Piotr Stanisław
PRZYDACZ Marcin Paweł
RYCHLIK Paweł Piotr
WOŹNIAK Tadeusz Jacek

Posłowie woj. wielkopolskiego (Okręgi wyborcze 36-39)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 36:

SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej
PAWLICZAK Karolina Monika
RUSIECKI Grzegorz Stanisław
URBANIAK Jarosław Piotr
WITCZAK Mariusz Sebastian
GRZYB Andrzej Marian
OLIWIECKA Barbara Anna
DZIEDZICZAK Jan Michał
KALETA Piotr Marek
MALĄG Marlena Magdalena
MOSIŃSKI Jan
SÓJKA Katarzyna

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 37:

TOMASZEWSKI Tadeusz
KOŁODZIEJCZAK Michał
NOWAK Tomasz Piotr
HENNIG-KLOSKA Paulina
PYRZYK Michał
BARTOSIK Ryszard
CZARNECKI Witold Wojciech
DOLATA Zbigniew
HOFFMANN Zbigniew Grzegorz

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 38:

GŁOWSKI Piotr Krzysztof
JANYSKA Maria Małgorzata
RUTNICKI Jakub Adam
SZOPIŃSKI Henryk Marian
LUBOŃSKI Adam Sławomir
PASZYK Krzysztof Michał
CZARNECKI Krzysztof Władysław
PIECHOWIAK Grzegorz
PORZUCEK Marcin Bartosz

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 39:

UEBERHAN Katarzyna
BOSACKI Marcin Rafał
KIERZEK-KOPERSKA Katarzyna Renata
STERCZEWSKI Franciszek Wojciech
SZŁAPKA Adam Stanisław
ZAWIEJA Bartosz Józef
SCHÄDLER Ewa Katarzyna
TOMCZAK Jacek Jerzy
SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr

Posłowie woj. lubuskiego (Okręg wyborczy 8)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 8:

KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka
DOWHAN Robert
OSOS Katarzyna
POLAK Elżbieta Anna
SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława
SŁUGOCKI Waldemar Jan
NOWAK Maja Ewa
TOMCZYSZYN Stanisław
AST Marek
DAJCZAK Władysław
MATERNA Jerzy Marian
MEJZA Łukasz

Posłowie woj. zachodniopomorskiego (Okręgi wyborcze 40-41)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 40:

ARŁUKOWICZ Bartosz Adam
HOK Marek Tomasz
RAK Renata Urszula
SUSKI Paweł
LUBCZYK Radosław
GOLIŃSKA Małgorzata Joanna
HOC Czesław
SZEFERNAKER Paweł Maciej

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 41:

WIECZOREK Dariusz Krzysztof
FILIKS Magdalena
JASKULSKI Patryk Bartłomiej
ŁĄCKI Artur Jarosław
MARCHEWKA Arkadiusz
NAPIERALSKI Grzegorz Bernard
NITRAS Sławomir Witold
RZEPA Jarosław Michał
BOGUCKI Zbigniew
GRÓBARCZYK Marek Józef
MATECKI Dariusz Piotr
SZAŁABAWKA Artur Lesław

Posłowie woj. pomorskiego (Okręgi wyborcze 25-26)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 25:

KOTULA Katarzyna Agata
ADAMOWICZ Piotr
GABRIEL Patryk
KARNOWSKI Jacek Krzysztof
KOŁODZIEJCZAK Magdalena Małgorzata
POMASKA Agnieszka Dominika
WAŁĘSA Jarosław Leszek
BUCZYŃSKA Agnieszka Maria
SROKA Magdalena Joanna
PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej
SELLIN Jarosław Daniel
SMOLIŃSKI Kazimierz

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 26:

TYSZKA Stanisław
DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa
KONWIŃSKI Zbigniew Marek
KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna
LAMCZYK Stanisław Józef
NOWACKA Barbara Anna
PLOCKE Kazimierz Florian
SIEMASZKO Rafał
BIERNACKI Marek
TOMCZAK Wioleta Barbara
ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK Dorota Irvina
HORAŁA Marcin Michał
MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj
MÜLLER Piotr Józef

Posłowie woj. kujawsko-pomorskiego (Okręgi wyborcze 4-5)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 4:

GAWKOWSKI Krzysztof Kamil
BREJZA Krzysztof
GIZIŃSKI Włodzisław Sławomir
KAROLEWSKA Iwona
KOZŁOWSKA Iwona Maria
OLSZEWSKI Paweł Bartosz
KŁOPOTEK Agnieszka Maria
PIETRYKOWSKI Norbert Jerzy
KOWNACKI Bartosz Józef
KRÓL Piotr Marek
SCHREIBER Łukasz Paweł
SZROT Paweł

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 5:

WIPLER Przemysław Janusz
SCHEURING-WIELGUS Joanna Izabela
HARTWICH Iwona
ŁUCZAK Krystian Marek
MYRCHA Arkadiusz
SZYMAŃSKI Tomasz Józef
SKONIECZKA Marcin Seweryn
SOSNOWSKI Zbigniew
ARDANOWSKI Jan Krzysztof
BOROWIAK Joanna Beata
GEMBICKA Anna Urszula
KAŁUŻNY Mariusz Piotr
SZCZUCKI Krzysztof Łukasz

Posłowie woj. mazowieckiego (okręgi wyborcze 16-20)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 16:

GAPIŃSKA Elżbieta Teresa
KIERWIŃSKI Marcin Piotr
KRZEMIŃSKI Adam
ORLIŃSKI Mirosław Adam
ZGORZELSKI Piotr
BORTNICZUK Kamil
CICHOLSKA Anna Ewa
MAŁECKI Maciej
OZDOBA Jacek Dawid
WĄSIK Maciej Roman

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 17:

FRYSZTAK Konrad Mirosław
KLUZIK-ROSTKOWSKA Joanna Grażyna
MALISZEWSKI Mirosław Wojciech
FOGIEL Radosław Aleksander
GÓRSKA Agnieszka Beata
KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof
KWIECIEŃ Anna
SUSKI Marek Witold

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 18:

MULAWA Krzysztof
GASIUK-PIHOWICZ Kamila
MROCZEK Czesław
CWALINA-ŚLIWOWSKA Żaneta
SAWICKI Marek Wacław
CZARTORYSKI Arkadiusz
GRABOWSKI Marcin
KOC Maria Zofia
KOWALCZYK Henryk
MILEWSKI Daniel George
TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef
WOŹNIAK Grzegorz Adam

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 19:

MENTZEN Sławomir Jerzy
OLKO Dorota Zofia
ZANDBERG Adrian Tadeusz
ŻUKOWSKA Anna Maria
DOMAŃSKI Andrzej Jan
GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata
JACHIRA Klaudia Krystyna
LUBNAUER Katarzyna Anna
ŁOBODA Dorota Ewa
PIEKARSKA Katarzyna Maria
SZCZERBA Michał Roch
TUSK Donald Franciszek
ZIELIŃSKA Urszula Sara
BARTOSZEWSKI Władysław Teofil
KOBOSKO Michał Andrzej
PETRU Ryszard Jerzy
GLIŃSKI Piotr Tadeusz
GOSIEWSKA Małgorzata Maria
JAKUBIAK Marek
KALETA Sebastian Jerzy

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 20:

BOSAK Karina Anna
WICHA Joanna Beata
GAJEWSKA Kinga Magdalena
GRABIEC Jan Stanisław
KANDYBA Piotr
LASEK Maciej Grzegorz
ZALEWSKI Paweł Ksawery
ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga
BŁASZCZAK Mariusz
CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata
CZERWIŃSKA Anita
UŚCIŃSKI Piotr Michał

Posłowie woj. warmińsko-mazurskiego (Okręgi wyborcze 34-35)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 34:

GELERT Elżbieta Kazimiera
GORCZYCA Stanisław Andrzej
PROTAS Jacek
ZIEJEWSKI Zbigniew
GONTARZ Robert
KRASULSKI Leonard Seweryn
ŚLIWKA Andrzej
WILK Teresa

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 35:

KULASEK Marcin Robert
CICHOŃ Janusz Władysław
PAPKE Paweł
WOJCIECHOWSKA Anna
WRÓBEL Maciej Stanisław
PASŁAWSKA Urszula Stefania
ARENT Iwona Ewa
CHOJECKI Artur Henryk
CIESZYŃSKI Janusz Antoni
SEMENIUK-PATKOWSKA Olga Ewa

Posłowie woj. podlaskiego (Okręg wyborczy 24)

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w okręgu wyborczym nr 24:

BOSAK Krzysztof
ŁEPKOWSKA-GOŁAŚ Alicja
NIEDŹWIEDZKI Jacek
TRUSKOLASKI Krzysztof
HOŁOWNIA Szymon Franciszek
KRAJEWSKI Stefan
OKUŁA Barbara
ANDRUSZKIEWICZ Adam
BOGUCKI Jacek
GWIAZDOWSKI Kazimierz
ŁUKASZEWICZ Sebastian
PIONTKOWSKI Dariusz
SASIN Jacek Robert
ZIELIŃSKI Jarosław

[bsa_pro_ad_space id=4]