Wojciech Cejrowski: PiS odszedł od katolicyzmu i nie jest po stronie Kościoła

0
789

Znany podróżnik i pisarz w mocnych słowach ocenił działania partii rządzącej. Zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że nie stoi po stronie Kościoła katolickiego.

  Swoją refleksją Wojciech Cejrowski podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„W mojej ocenie PiS odszedł od katolicyzmu. Wolno mu, ale nie wolno jednocześnie oszukiwać ludzi, że PiS nadal jest po stronie Kościoła”,

stwierdził podróżnik. Jako przykłady na obronę swojej tezy podał stosunek partii rządzącej do aborcji i „obronę sędziego, który prowadzi niemoralne życie z mężczyzną”.

  Cejrowski wymienił też „rozganianie pielgrzymki”.

Przypomnijmy, że 365. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę została rozwiązana. Pielgrzymka skończyła się w okolicy Budziszewic w powiecie tomaszowskim, udało im się przejść zaledwie 30 km. Pątnicy modlili się się o ustanie pandemii COVID-19.


UWAGA: W 2009 r. WHO zmieniła definicję pandemii z “wielkiej liczby zgonów” na “wielką liczbę zarażeń”


Przed pielgrzymką Mszę świętą odprawił biskup-senior diecezji ks. Józef Zawitkowski. Pielgrzymi ruszyli na szlak w maseczkach, zaopatrzeni w płyny dezynfekcyjne. Na Jasną Górę mieli dotrzeć 30 maja – w wigilię ceremonii Zesłania Ducha Świętego. Ostatecznie policja podjęła decyzję o rozwiązaniu pielgrzymki z uwagi na nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w okresie pandemii.

Por. W sobotę 30 maja, po wielu trudach i zawirowaniach, 365. Łowicka Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę