Wielka Brytania: O pojedynku Johnsona z Sorosem

0
349

Kolejna ciekawa refleksja na blogu Maurizio Blondeta dotyczy Borisa Johnsona.

Premier Wielkiej Brytanii co tylko zabronił uczestniczenia członkom swego rządu w obradach międzynarodowego forum w Davos, planowanego na styczeń 2020.

Johnson, motywując swą decyzję, stwierdził: «Naszym zadaniem jest osiąganie wyników (użytecznych) dla narodu, a nie picie szampana w towarzystwie miliarderów».

https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/12/17/boris-johnson-orders-ministers-boycott-davos-focus-brexit/

W listopadzie, tj. w tygodniach poprzedzających sukces wyborczy Johnsona, jego rząd zainicjował dochodzenia przeciwko George Soros’owi, który – trzema milionami funtów – używając do tego celu swej fundacji – opłacił kampanię anty-Brexit, zmierzającą również do obalenia samego Johnsona.

W tym celu, do życia powołana została specjalna komisja, która zajmie się śledztwem dotyczącym praworządności «darowizn» sorosowych, jako że finansowania pochodzące z zagranicy są w Wielkiej Brytanii zabronione.

Gazeta Daily Mail ujawniła, że Open Society (należąca do Sorosa), mająca swą siedzibę w USA, obeszła zakaz, wypłacając pieniądze z londyńskiego konta fasadowego, należącego do prounijnej organizacji o nazwie Best for Britain (BfB).

BfB otworzyła stronę internetową, na której wyborcom planującym oddanie głosu na brytyjską partię zielonych, Liberal Democrats oraz Plaid Cymru (lokalną partię walijską) zaproponowała wyszukany rodzaj «głosowania taktycznego».

Zauważmy, że wymienione formacje, będące mniejszościowymi – co za przypadek – przed wyborami, zawarły miedzy sobą porozumienie o nazwie “Unite To Remain”, po to by w 60 okręgach wyborczych nie konkurować ze sobą.

BfB prognozowała, że, jeżeli 30 % wyborców decydujących się na pozostanie w Unii zagłosuje zgodnie z przedstawioną taktyką – czynniki anty-Brexit zwyciężą w 44 lokalach na 60.

Rzeczą oczywistą jest fakt, iż wypracowanie tego rodzaju strategii wymagało przeprowadzenia bardzo szczegółowej identyfikacji – we wszystkich lokalach wyborczych – wyborców należących do 3 partii mniejszościowych, co z pewnością kosztowało o wiele więcej niż 3 miliony funtów. Cała trudność polegała na przekonaniu wyborców (głosujących na 3 wymienione partie) do użycia zaproponowanego sposobu głosowania oraz do wytłumaczenia im zasad jego funkcjonowania, co zrobiono przy pomocy reklam, które BfB opłaciła.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7668695/Tories-call-investigation-3million-George-Soros-funnelled-anti-Brexit-campaign.html

https://www.businessinsider.com/anti-brexit-groupfunded-by-george-soros-to-launch-manifesto-for-keeping-britain-in-eu-2018-5?IR=T

https://thebl.com/world-news/george-soros-would-have-illegally-financed-campaign-against-brexit-urgent-investigation-requested.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Best_for_Britain

https://en.wikipedia.org/wiki/Unite_to_Remain

Wszystkie opisane manewry okazały się jednakże niewystarczające i cała operacja Sorosa spaliła na panewce.

Przypomnijmy na koniec, że w roku 1992, «finansista węgierskiego pochodzenia» – jak określa Sorosa wiele mass mediów – zrealizował manewr spekulacyjny, tak przeciwko włoskiej lirze, jak i przeciwko funtowi, na czym zarobił miliard dolarów.

https://theeconreview.com/2018/10/16/how-soros-broke-the-british-pound/

https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Wednesday

  Na podstawie: COME SI FA IL POPULISTA

https://www.maurizioblondet.it/come-si-fa-il-populista/

za: ram.neon24.pl