Poznań 4.10 godz. 17.00. “Lustracja w Kościele – stracona szansa, czy szlachetny obowiązek?”

0
466
„Historia jakiej nie znacie” w księgarni Sursum Corda w Poznaniu. Gościem Krystyny Różańskiej-Gorgolewskiej będą ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB, dyrektor poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Rafał Reczek, wydawca książek historycznych dr Tadeusz Zysk, historyk związany z Radiem Poznań Jarosław Burchardt i Piotr Świątkowski, autor powieści „Sprawa Floriana Kniotka” (Wydawnictwo Vesper).

PRL. Lata osiemdziesiąte. Poznański pallotyn ksiądz Florian Kniotek jeździ do Francji z paszportem konsularnym w kieszeni, spotyka się z Czesławem Miłoszem, przewozi pieniądze dla Adama Michnika. Częste wyjazdy duchownego wzbudzają zainteresowanie Służby Bezpieczeństwa. Rozpoczyna się sprawa operacyjnego rozpracowania „Redaktor”. Wśród agentów bezpieki są zakonni współbracia księdza. Jakich metod używa SB, by złamać pallotyna? Jak werbuje współpracowników? Jak zachowują się przyjaciele Kniotka?

Na te pytania w swojej książce odpowiada Piotr Świątkowski. Powieść będzie przyczynkiem do dyskusji o lustracji w Kościele.

Zapraszamy do księgarni Sursum Corda przy Rynku Łazarski 1 w Poznaniu 4 października o godzinie 17.00. Nagraną w księgarni audycję z cyklu „Historia jakiej nie znacie” wyemitujemy w Radiu Poznań w środę 9 października o 21.05. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Rezerwacja miejsc: historia@radiopoznan.fm.

Za: radiopoznan.fm , sursumcorda.com.pl

Fot. Radio Kraków