Pod krakowską kurią demonstrowano poparcie dla abp. Jędraszewskiego [WIDEO]

0
1098
[bsa_pro_ad_space id=5]
Tysiące katolików zgromadziło się w sobotę na modlitewnym czuwaniu pod Oknem Papieskim krakowskiej kurii. Demonstrowano w ten sposób solidarność z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim atakowanym za słowa o „tęczowej zarazie”.

Według służb porządkowych w zgromadzeniu wzięło udział 3 tysiące osób. Organizator, który początkowo zakładał, że będzie to 150-osobowy wiec, ocenił iż na Franciszkańskiej 3 zjawiło się 5 tysięcy wiernych.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jak podaje strona internetowa archidiecezji krakowskiej, wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanię Narodu Polskiego, Modlitwę do św. Michała Archanioła, Modlitwę do św. Jana Pawła II w intencji Rodzin i Różaniec, który poprowadził ks. Jarosław Wąsowicz. „Arcybiskup zawsze może na nas liczyć. Chcemy podziękować za jego wierność Bogu i Ewangelii. Wasza obecność jest reakcją na falę nienawiści, jaka spotyka naszego metropolitę” – mówił Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów spotkania. „Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom!” – apelował Walusiak. Zgromadzeni skandowali też okrzyki pod adresem abp. Jędraszewskiego, m.in. „100 lat!” i „Jesteśmy z tobą”. Na ścianie kurii zawieszono transparent ze słowami Jana Pawła II „Od Tatr po Bałtyk brońcie krzyża”.

W trakcie spotkania odczytano też w imieniu zgromadzonych odezwę, w której wspomniano o narastającej antykatolickiej nagonce. „Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów! Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!” – napisano w odezwie. Wezwano w niej polskich biskupów i polskie władze do przeciwstawienia się „antychrześcijańskiej rewolucji, ideologii LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury”. Zaapelowano do biskupów o „zajęcie się” środowiskami katolickimi, które „odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych”. Od rządzących zażądano walki z obrażaniem uczuć religijnych, wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz przyjęcia przepisów zabraniających propagandy ideologii LGBT. „Papież Franciszek wezwał nas abyśmy wstali z kanapy. Wstańmy więc i pokażmy promotorom rodzącej się dyktatury, że będziemy bronić naszej wiary, rodziny i ojczyzny do końca! Że będziemy bronić polskich kapłanów, polskich biskupów strzegących depozytu wiary! Nigdy się nie poddamy!” – napisano w odezwie.
Relacja pch24.tv:
Relacja pełna Archidiecezji Krakowskiej:
[bsa_pro_ad_space id=4]