Czy wyszukiwarka ludu Google popadła w konflikt interesów względem przemysłu farmaceutycznego ?

0
2135
[bsa_pro_ad_space id=5]

Jak donosi niezależny serwis obywatelski w Stanach Zjednoczonych NaturalNews.com, firma Google oraz jej spółka matka popadła w zależności kapitałowe od wielkich firm z branży farmaceutycznej, sprzedającej leki. Poprzez ten związek wyniki wyszukiwarki preferują określone produkty farmaceutyczne, a naturalne zamienniki czy terapie spadają w rankingach wyszukiwania.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jak donoszą Gary Null i Richard Gale, Google w zasadzie posiada obecnie departament farmaceutyczny, który jest kierowany przez byłego kierownika GlaxoSmithKline (GSK), odpowiedzialnego wcześniej za globalny biznes szczepionkowy, korporację międzynarodową, która wielokrotnie była oskarżana o oszustwa związane z lekami.

Jak się okazuje, firma matka Google, Alphabet, uruchomiła nie jedną, ale dwie oddzielne firmy farmaceutyczne w ciągu ostatnich 6 lat. Pierwsza nazywa się Calico, założona w 2013 roku i jest prowadzona przez Arthura Levinsona, byłego prezesa Genentech, którego lek na chłoniaka Rituxan był obwiniany za śmierć wielu pacjentów.

Drugą firmą farmaceutyczną założoną przez Google jest Verily Life Sciences, poprzednio znana jako Google Life Sciences, która – jak donosi NaturalNews.com [LINK ENGLISH] – uwolniła 20 milionów komarów zainfekowanych bakteriami niszczącymi rozrodczość w stanie Kalifornia.

Zarówno Calico jak i Verily Life Sciences aktywnie współpracują z innymi firmami produkującymi leki, włącznie z GSK, aby tworzyć jeszcze więcej firm farmaceutycznych, jak również nowe segmenty leków, przykładowo „lekarstwa bioelektroniczne”, które – jak mają nadzieję te firmy – staną się produktami hitami zgarniającymi krocie zysków. Google w ostatnim czasie utworzył partnerstwo o wartości 715 milionów USD z Galvani Bioelectronics, na którego czele stoi ten sam były dyrektor globalnego biznesu szczepionkowego GSK, który jest szefem departamentu farmaceutycznego Google. [przypomnijmy twórcą i prekursorem naukowej bioelektroniki jest ks. prof. Włodzimierz Sedlak].

„Dzisiaj Google jest nie tylko bronią, która promuje agendę przemysłu farmaceutycznego, ale sam stał się firmą farmaceutyczną”, tłumaczą Null i Gale w swojej analizie.

Prezydent Google’a odpowiedzialny za rozwiązania klienckie zasiada w radzie dyrektorów firmy Merck & Co.

Merck & Co., producent niesławnej szczepionki MMR (świnka, odra, różyczka) to kolejna duża korporacja w przemyśle farmaceutycznym, która również jest związana z Google, poprzez Mary Ellen Coe, prezydenta Google’a odpowiedzialną za „rozwiązania klienckie”, która również zasiada w radzie dyrektorów Mercka.

Firma Merck, jak można sobie przypomnieć, uważana jest za jedną z „Wielkiej Czwórki” producentów szczepionek, która może znacznie stracić finansowo, jeśli rodzice nie zgodzą się na szczepienia swoich dzieci. To by wyjaśniało dlaczego Google, tak jak Amazon [LINK ENGLISH] i wiele innych platform technologicznych, zajmują się cenzurowaniem treści, które kwestionują bezpieczeństwo szczepionek i ich efektywność.

„Ta strategia, przedstawiona 6 lat temu, nabiera obecnie znaczenia, gdy takie firmy jak Google i Facebook zostały zaabsorbowane w maszynerię farmaceutyczną” tłumaczą Null i Gale, i kontynuują „Bezpośrednie rezultaty tego małżeństwa są już odczuwalne kiedy to Wikipedia i inne wirtualne media społecznościowe stały się po prostu jeszcze jedną tubą Dużej Farmy (Big Pharma).”.

Więcej szczegółów można znaleźć na anglojęzycznych stronach BigPharma.Fetch.newsEvilGoogle.news.

Za: naturalnews.com

WIĘCEJ:

Google zmienia wyniki podpowiadania na frazy „organiczna żywność” i „suplementy”, aby ograniczyć ich zasięg [ENGLISH]

 

[bsa_pro_ad_space id=4]