Śledztwo ws. profanacji w Gdańsku. Feministki pod lupą prokuratorów

0
371

Jest śledztwo w sprawie Trójmiejskiego Marszu Równości i profanacji w Gdańsku. Dziewuchy Dziewuchom, które sprofanowały symbole religijne (parodiowały procesje organizowane na Boże Ciało) znalazły się pod lupą prokuratorów.

Podczas manifestacji środowisk popierających postulaty ruchu LGBT, która miała miejsce w Gdańsku w ostatnią sobotę (podczas ciszy wyborczej), doszło do licznych znieważeń symboli religijnych.

Przypominamy, że do prokuratury w Gdańsku wpłynęły trzy zawiadomienia ws. parodii procesji Bożego Ciała przez środowiska feministyczne i LGBT: „Nigdy nie będziemy się zgadzali na profanowanie i wyszydzanie naszych wartości. Dlatego też złożyliśmy już zawiadomienie do prokuratury. Naruszono przepisy karne, będziemy domagać się ukarania sprawców obrazy uczuć religijnych” – mówi Andrzej Jaworski.

Na wydarzenia w Gdańsku zareagował również Instytut Ordo Iuris pomaga świadkom profanacji. Profanacja wywołała falę komentarzy osób, których uczucia religijne zostały obrażone. Instytut udziela bezpłatnej pomocy prawnej wszystkim świadkom tych wydarzeń. Pomoc można uzyskać kontaktując się na adres biuro@ordoiuris.pl.

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

“Gdy Europa nienawidzi samą siebie” – kard. Joseph Ratzinger 13 maja 2004 roku we włoskim senacie.