Prof. M. Piotrowski m.in. o kulisach dymisji ministra Szyszki i podejmowaniu kluczowych decyzji poza Polską

0
574

Jak się dowiaduję, premier Morawiecki, wręczając dymisję polskiemu ministrowi środowiska – prof. Janowi Szyszko, powiedział, że czyni tak, gdyż domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron. Panie premierze, co ma do mnie prezydent Francji?” – pytał zdumiony minister. Odpowiedzi nie uzyskał, ale stanowisko stracił – powiedział w programie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam prof. Mirosław Piotrowski.

Poseł do Parlamentu Europejskiego zaznaczył również, że wiele kluczowych decyzji dotyczących naszego kraju zapada poza Polską.

Decyzje dotyczące losów naszego kraju – niestety – zapadają poza granicami naszego kraju – zaznaczył prof. Mirosław Piotrowski.

Z formalnego punktu widzenia odpowiedź na pytanie: „Kto rządzi Polską” jest oczywista – Polska rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno – czy jednak na pewno? Niestety, z przykrością coraz częściej dowiadujemy się, że ważne decyzje dotyczące losów naszej ojczyzny zapadają poza jej granicami. Niezwłocznie też są one nad Wisłą implementowane – powiedział gość TV Trwam.

Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego oraz personalnej rekonstrukcji rządu dobrej zmiany. Czas więc ujawnić niektóre fakty – wskazał.

Jak się dowiaduję, premier Morawiecki, wręczając dymisję polskiemu ministrowi środowiska – prof. Janowi Szyszko, powiedział, że czyni tak, gdyż domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron. „Panie premierze, co ma do mnie prezydent Francji?” – pytał zdumiony minister. Odpowiedzi nie uzyskał, ale stanowisko stracił. Wcześniej polski minister środowiska skutecznie zabiegał o polskie interesy na szczycie klimatycznym w Paryżu. Miał też przewodzić obecnie trwającemu szczytowi klimatycznemu COP24 w Katowicach. Nie przewodzi. Decyzja zapadła poza Polską. Notabene – nie tylko ta – zaznaczył poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy, jak rząd Polski pod przewodnictwem wspomnianego premiera wycofywać się zaczął z przyjętych zmian legislacyjnych – mówił polityk.

Decyzje zapadały gdzie indziej. Uchwaloną ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej – na mocy której ścigać i karać miano osoby i instytucje kłamliwie oskarżające Polskę o udział w Holokauście – znowelizowano, czyli wycofano. W prasie, nie tylko polskiej, mogliśmy przeczytać, że zmiany te uzgodniło dwóch polskich europosłów z przedstawicielami obcego wywiadu. Po tym fakcie pełnomocnik premiera Izraela, Yaakov Nagel, powiedział o Polsce: „Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem”. Opozycja pytała wtedy: „Czy ustawy w Polsce piszą nam obce służby?” – przypomniał prof. Piotrowski.

Formacja Zjednoczonej Prawicy doszła do władzy na fali haseł o konieczności powstania z kolan w polityce zagranicznej – zwrócił uwagę gość TV Trwam.

„Dość poklepywania po plecach przez decydentów UE” – twierdzili politycy PiS. Obecnie kapitulują i padają na kolana przed unijnym komisarzem Fransem Timmermansem oraz Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Cofają uchwalone w Polsce ustawy – a to o ratowaniu Puszczy Białowieskiej, dopuszczając do jej dalszej degradacji, a to cofając reformę sądownictwa i przywracając na stanowisko I Prezes Sądu Najwyższego, a to zamrażając ustawę o repolonizacji mediów. Pozbawienie wpływu zagranicznego kapitału na polskie media i ich dekoncentracja – na tych hasłach doszła do władzy obecna formacja rządząca.

I co? I jest jak w piosence Andrzeja Sikorowskigo:


I co, i co, i co, i co?
I nic, i nic, i nic, i nic.
Nic, kochani, więcej z nas nie wyciągniecie.
Dżentelmeni oraz damy, a o takich dziś śpiewamy,
o szczegółach nie powiedzą za nic w świecie.

Czy jednak w naszej polityce mamy do czynienia z dżentelmenami i damami i czy rezydują oni w Polsce? – pytał retorycznie polityk.

Prof. Mirosław Piotrowski odniósł się również do uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja, podczas których padły słowa upominające się o prawo do życia. Wśród obecnych na uroczystościach był m.in. szef polskiego rządu.

„Kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni” – apelował do rządzących ks. abp Andrzej Dzięga podczas homilii wygłoszonej z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Mówił to w kontekście wstrzymywania uchwalania przez obecnie rządzących zakazu aborcji eugenicznej w Polsce. Sugerował, że polski rząd nie robi tego, gdyż nie ma zgody Unii Europejskiej. Kilka metrów przed wypowiadającym te słowa ks. Arcybiskupem siedział premier RP Mateusz Morawiecki – i co? I co? I nic! I nic! – mówił europoseł.

Czy naprawdę przedstawiciele innych krajów mogą sobie u nas tak hulać? – dodał.

Ostatnio ujawniono aktywność amerykańskiej ambasador w Polsce Georgetty Mosbacher. Nie idzie tu tylko o protekcjonalny list do polskiego premiera ws. jednej prywatnej stacji telewizyjnej nadającej w Polsce, ale wręcz o wpływanie na polskiego ustawodawcy. Jak ujawnił jeden z polskich tygodników: „Amerykańska ambasador naciskała na ministrów i urzędników rządu, aby wprowadzić takie zmiany przepisów, które stawiałyby amerykańskie firmy działające w Polsce w uprzywilejowanej pozycji. Miała wzywać ich do siebie na rozmowy”. Na pochyłe drzewo koza skacze – i to nie tylko koza amerykańska. „Smutne to wszystko” – jak zwykł kończyć każdą konwersację jeden z emerytowanych proboszczów w Janowie Lubelskim – podsumował prof. Mirosław Piotrowski.

Za: radiomaryja.pl