Ruch Narodowy przeciwko imigracji. 15.10 pikieta przed Kancelarią Premiera

0
900
[bsa_pro_ad_space id=5]

Działacze organizacji narodowych nawołują do udziału w pikiecie zwołanej na 15 października w Warszawie. Hasło manifestacji brzmi “Polacy przeciwko masowej imigracji”.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Zaproszenie do udziału w pikiecie pojawiło się w internecie jako wydarzenie na popularnym portalu społecznościowym. Odpowiedzialni za profil spotkania są organizatorzy Marszu Niepodległości, który rokrocznie już odbywa się w stolicy 11 listopada.

Pikieta 15 października (poniedziałek) przed Kancelarią Premiera (Al. Ujazdowskie) ma trwać od 18.00 do 20.00. Została zwołana jako wyraz sprzeciwu wobec polityki migracyjnej rządu.

Organizatorzy uzasadniają swoje stanowisko w krótkiej notce:

“PiS obiecywał, że nie będzie sprowadzał obcych kulturowo imigrantów, a tymczasem na polskich ulicach jest ich z każdym dniem coraz więcej. Najpierw rynek pracy został otwarty dla gości z Ukrainy i Białorusi, a teraz zmieniane jest prawo i w coraz większym stopniu rząd wspiera imigrację z Azji. Na szczeblu rządowym prowadzone są niejawne rozmowy w tej sprawie, a ustalenia ukrywane są przed opinią publiczną. Jednak statystyki nie kłamią – trwa dynamiczny wzrost napływu ludności spoza Europy do Polski.”

Ruch Narodowy wraz ze sprzeciwem wyraża jasne stanowisko, że nie popiera “zgody na proces” sprowadzania migrantów, i nie chce “okłamywania społeczeństwa” o sytuacji migracyjnej.

“Nie chcemy multikulti. Nie popełniajmy błędów Zachodu. Stop masowej imigracji do Polski!” kończy się odezwa na stronie internetowej.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA<<

 

Fot. Paulina Musialska

[bsa_pro_ad_space id=4]