Migranci i organizacje pozarządowe – o tym jak lichwa, rękami Macrona, „czyści” Sahel… Attali, mikrokredyty i światowa prostytucja

0
1023
[bsa_pro_ad_space id=5]

Migranci, czyli o tym jak lichwa, rękami Macrona, „czyści” Sahel…

[bsa_pro_ad_space id=8]

http://m.neon24.pl/a942be8657fb306f2265dd6e30827ba9,14,0.jpg

W swym artykule z 24 lipca 2018, Maurizio Blondet pisze o wizycie Jean-Yves’a Le Drian’a – francuskiego ministra spraw zagranicznych w Tripoli, gdzie tenże funkcjonariusz spotkał tak Fayez’a al-Sarraja, szefa pseudo-rządu libijskiego, jak i dowódców lokalnych milicji libijskich. Celem wizyty była, jak podano, „propozycja rozmieszczenia wojsk francuskich w rejonie Misuraty, by w ten sposób wesprzeć GNA (libijski rząd porozumienia narodowego) w procesie stabilizacji kraju”.

Podając źródła, autor informuje, że już wcześniej, w Tunezji, odbyły sie spotkania „wysłanników francuskich” z milicjami libijskimi, które oświadczyły jednakże, iż oczekują wizyty francuskiego ministra spraw zagranicznych. 11 lipca Naaba TV powiadomiła o przyjeździe do Libii „francuskich ekspertów wojskowych”, tym razem na rozmowy z bandami dowodzonymi przez generała Haftar’a, które starają się przejąć libijskie pola roponośne.

Blondet stwierdza, że Le Drian z pewnością przybył do Tripoli z darami i pyta czy stanowią one broń (w związku z onz-owskim embargiem na jej sprzedaż do Libii) czy też pieniądze? Dodaje, że być może Le Drian zadbał o jedno i drugie.

Według blogerów włoskich zajmujących się geopolityką, częścią składową tychże operacji jest nieprzerwana i zaciekła działalność hiszpańskiej NGO – „Proactiva Open Arms” – relacjonuje Blondet i dodaje, że – pod pretekstem ratowania migrantów – chodzi o stwarzanie trudności rządowi włoskiemu.

Proactiva Open Arms

https://www.proactivaopenarms.org/es

Rzecz w tym, że francuski koncern naftowy Total korzysta z libijskiej ropy razem z Repsol’em – koncernem hiszpańskim. Obydwa przedsiębiorstwa oskarżane są o finansowanie „milicji berberyjskich, które kierują działalnością przemytników ludzi w Al-Zuwara”.

Funkcjonują tam jeszcze inne uzbrojone bandy, wrogie libijskiej Straży Przybrzeżnej (organowi wiernemu Serraj’owi), lansowane przez Open Migration, będącą organem Coalizione Italiana Libertà e Diritti Civili (CILD) – agencji skrajnej lewicy włoskiej, pracującej w łączności z organizacjami globalistycznymi.

Jeszcze bardziej promowana jest, pisze Blondet, „Proactiva Open Arms”, założona przez Katalończyka Oskara Camps’a. Jeszcze kilka lat temu Camps pracował na plażach hiszpańskich jako zarządzający zespołem ratowników (był często oskarżany, a także skazany za niepłacenie pracownikom zatrudnianym przez siebie).

Oscar Camps https://es.wikipedia.org/wiki/%C3%92scar_Camps

La adjudicataria del socorrismo de BCN tiene un 'historial negro’ en Baleares

https://cronicaglobal.elespanol.com/vida/la-adjudicataria-del-socorrismo-de-bcn-tiene-un-historial-negro-en-baleares_34804_102.html

Nagle, w jesieni 2015, Oscar Camps postanawia stać się altruistą i jedzie do Grecji by ratować tam „uciekinierów” z Syrii. W tym momencie rozkręca się wokół Camps’a beatyfikujący go cyrk mediatyczny, w którym biorą udział wszystkie osobistości Katalonii, od burmistrza Barcelony Ady Colau po „Junta Permanent” Puigdemonta.

Uwaga, jaką separatyzm kataloński przejawia w stosunku do działalności Open Arms wytłumaczalna jest przyczynami związanymi z ropą naftową. 73 % tzw. free float hiszpańskiego koncernu naftowego Repsol znajduje się w obrocie giełdowym, a 12 % pakietów kontrolnych jest w rękach katalońskiego banku La Caixa. La Caixa praktycznie rządzi Repsolem.

To właśnie bank La Caixa, poprzez swą fundację, jako pierwszy finansuje ratownika plażowego Oscara Camps’a, ofiarując mu 200 000 euro. Wkrótce bank mobilizuje innych „darczyńców”.

La Fundación Bancaria La Caixa impulsa con 200.000 euros la labor de la oenegé Proactiva Open Arms

https://www.elperiodico.com/es/internacional/20171027/la-fundacion-bancaria-la-caixa-impulsa-con-200000-euros-la-labor-de-la-oenege-proactiva-open-arms-6383649

Na załączonej fotografii  [w oryginale – przyp. red.] znajduje się Oscar Camps – podwójny ratownik, tj. plażowy i migrancki – w towarzystwie darczyńcy Jaime Girò, będącego jednocześnie dyrektorem komunikacji banku La Caixa, oraz 2 koncernów naftowych – Repsol’u oraz baskijskiego Petronor’u.

Ważnym partnerem Petronoru jest Ibaizàbal – spółka zajmująca się holownikami, która jeden z nich „ofiarowała” Camps’owi, „ratującemu” migrantów w pobliżu wybrzeża libijskiego – wykradającemu ich w ten sposób spod kontroli libijskiej Straży Przybrzeżnej i przywożącemu ich do Włoch.  

NGO Open Arms dostała także luksusowy żaglowiec „Astral” służący jej jako statek pomocniczy.”Ofiarodawcą” jest andaluzyjsko-włoski milioner Livio Lo Monaco.

Lo Monaco, el rico empresario que cedió su velero para rescatar refugiados

https://cronicaglobal.elespanol.com/business/lo-monaco-el-rico-empresario-que-cedio-su-velero-para-rescatar-refugiados_40795_102.html)

Jeszcze inne fundusze pochodzą z portalu-fundraising „Banco Solidal”, podlegającemu „Fundacion Real Dreams” z Barcelony, którą kieruje David Levy Faig, były wiceprezydent Merrill Lynch – Hiszpania.

http://www.fundacionrealdreams.org/equipo.html      

Na podstawie:

Macron planuje bazę wojskową w Libii (ma po swej stronie Open Arms)

MACRON VUOLE UNA BASE MILITARE IN LIBIA (ha dalla sua Open Arms)

https://www.maurizioblondet.it/macron-vuole-una-base-militare-in-libia-ha-dalla-sua-open-arms/

Stefano Ali na stronie ilcappellopensatore.it pisze w związku z tym:

„Przypadek Open Arms jest ściśle zwiazany z libijską ropą naftową i z interesami katalońskiego koncernu Repsol”. Wraz ze zmianą rządu we Włoszech, tak Francuzi jak i Hiszpanie zobaczyli przed sobą mur.

Podczas gdy rozmówcą Włochów jest uficjalny rząd Serraja w Tripoli, Hiszpanie, a nade wszystko Francuzi popierali do tej pory generała Haftar’a.

Dla Macrona sytuacja jest podwójnie trudna, ponieważ w Sahelu, będącym dawną kolonią francuską, odnotowuje się rosnący wzrost świadomości społeczeństwa co do permanentnych uwarunkowań kolonialnych tych terytoriów. Tymi, którzy budzą się pierwsi są ludzie młodzi.

W czerwcu 2018 najbardziej znani rapper i piosenkarze Sahelu zorganizowali spotkanie noszące tytuł „7 minut przeciwko frankowi CFA”.

VIDEO:

https://youtu.be/OO-s94Rf36k

Emigracja z krajów Sahelu oznacza dla Francji łagodzenie rosnącego tam buntu. Macron – opróżnienie Afryki z jej najsilniejszych elementów – uważa za konieczność, by neokolonializm francuski mógł przetrwać.

Jak jest to możliwe?

Także przy pomocy mikrokredytów dotowanych, które ofiaruje NGO Jacquesa Attali, mentora Macrona. W ten sposób, jednocześnie, nie dochodzi do upadku neokolonializmu i możliwe jest prowadzenie przez Francję wojny o ropę.

Macron nie zrezygnuje z neokolonializmu, ponieważ Francuzi posiadają w Sahelu kopalnie uranu, złota, diamentów i inne.

Dlatego to wzdłuż szlaków, którymi podążają do Europy migranci, zainstalowane są francuskie bazy wojskowe, tak by mogły strzec zdominowanych przez Francję terytoriów. Znajdują się one w Nigrze, w Mali, Czadzie oraz Republice Środkowoafrykańskiej.

Stąd pojawiła się intensyfikacja niekonwencjonalnej wojny przy pomocy migrantów ze strony Macrona i Sancheza przeciwko Włochom.

Na podstawie:

Open Arms – zajęta ropą i migrantami. Trwa coraz to twardsza wojna

Open Arms fra petrolio ed esseri umani. Una guerra sempre più dura  

http://ilcappellopensatore.it/2018/07/open-arms-la-guerra-del-petrolio/

Ilaria Bifarini (absolwentka prywatnej, prestiżowej szkoły biznesu – Università Bocconi w Mediolanie)  pisze w związku z kwestią migrantów:

«W związku z migrantami, przynajmniej raz postawiliśmy sobie pytanie: kto finansuje te drogie i niebezpieczne podróże?

W zrozumieniu tegoż problemu pomaga nam studium zrealizowane w Kambodży w latach 2008 – 2010. Analiza częstotliwości i sposobu emigracji ludności kraju umożliwiła odkrycie bezpośredniej korelacji pomiędzy ekspansją mikrokredytu i wzrostem emigracji. To samo można zauważyć w Bangladeszu.

To właśnie w Bangladeszu, dzięki poparciu takich osobistości jak Clintonowie i Bill Gates, i z udziałem Banku Światowego, we wczesnych latach ’80 – stworzono Grameen Bank – instytucję finansową, która deklarując „filantropijne” pragnienie zaoferowania ludziom lepszej przyszłości – udzielała pożyczek osobom najuboższym – niemających dostępu do kredytu.  

Grameen Bank http://www.grameen.com/

Pożyczki te przekształciły się w bodziec w kierunku emigracji, jako że ludność miejscowa pozbawiona jest narzędzi i możliwości zainwestowania otrzymanych pieniędzy w sposób produktywny.

Bardzo szybko powstał tym samym business tak zwanych „migration loans” – który okazał się być żyłą złota dla takich NGOs jak BRAC (Bangladesh Rural Advancement Commitee) – leader sektora. Agencje NGOs podobne do BRAC funkcjonują również w Ameryce Łacińskiej oraz w wielu krajach Afryki i zajmują się nie tylko finansowaniem ale także pomocą w załatwieniu praktyk związanych z emigracją, a następne odzyskiwaniem należności».

BRAC http://www.brac.net/

Bifarini pisze, że również Żyd Jacques Attali – odkrywca i sponsor Macrona – ma swe zasługi na odcinku mikrofinansów. W roku 1998 Attali założył Planet Finance (przechrzczoną później na Positive Planet) – agencję non profit, oferującą usługi i konsulenze z zakresu mikrofinansów. Positive Planet mówi o sobie, że jej celem jest «realizacja inkluzji ekonomicznej, społecznej i środowiskowej na całym świecie, zwalczającej nędzę poprzez rozwój sektora mikrofinansów”.

Warto przypomnieć, że Attali stwierdził: „Cóż wyobraża sobie europejski motłoch? Że stworzyliśmy euro dla uszczęśliwienia go?”

Jego autorstwa jest także opinia: „Altruizm jest bardziej inteligentną formą egoizmu”.

Ilaria Bifarini podsumowuje, pisząc, że finansjalizacja nędzy i ludzkiego życia jest jednym z najbardziej niegodziwych etapów antyspołecznego i regresywnego globalnego modelu ekonomicznego.

Na podstawie:

Mikrokredyt i migracje masowe czyli finansjalizacja rozpaczy

Microcredito e migrazioni di massa: la finanziarizzazione della disperazione

http://ilariabifarini.com/microcredito-e-migrazioni-di-massa-la-finanziarizzazione-della-disperazione/

NGO, finansjera i migranci. Przypadek Jacquesa Attali

ONG, finanza e migranti. Il caso Jacques Attali

http://ilariabifarini.com/ong-finanza-e-migranti-il-caso-jacques-attali/

Włoska strona voxnews.info pisze o mafii nigeryjskiej działającej we Włoszech. Na podstawie dochodzeń policji z Perugii (Umbria) wynika, że na łodziach i pontonach przybywają do Włoch (a stamtąd do całej Europy) prostytutki, których przyjazd jest przez bossów nigeryjskich oczekiwany.

Jedna z prostytutek przesłuchanych przez policję, na pytanie o zapłatę za przeprawę stwierdziła, że przemytnicy (Libijczyk i Nigeryjczyk) zamiast pieniędzy za bilet woleli stosunki seksualne z nią. Voxnews.info stwierdza: oto dlaczego Afrykanki przyjeżdżają do Włoch w ciąży.

http://siciliainformazioni.com/wp-content/uploads/2018/02/prostituzione-nigeriane-e1518733846164.jpg

Podsłuchiwany przez policję mafioso nigeryjski powiedział w pewnym momencie: „Czekam na 5 kobiet, które mają przyjechać, dlatego proszę Boga by przerzut z Libii nie skończył się”.

Inna z nigeryjskich przybyszek opowiada: „Po Przyjeździe do Włoch przebywałam początkowo w ośrodku dla uchodźców. Później udało mi się uciec stamtąd”.

Po wydostaniu się ze struktur, prostytutki przejmuje mafia. O azyl proszą także nigeryjscy pushers przybywający do Włoch.

Voxnews.info pisze, źe pieniądze pochodzące tak z rozprowadzania narkotyków jak i prostytucji wracają do NGOs i finansują je.

Na podstawie:

Boss nigeryjski: „Modlę się by przerzut z Libii nie skończył się”

“Prego sbarchi dalla Libia non finiscano”: intercettazione choc del boss della Mafia Nigeriana

https://voxnews.info/2018/07/13/prego-perche-gli-sbarchi-dalla-libia-non-finiscano-intercettazione-choc-del-boss-della-mafia-nigeriana/amp/?__twitter_impression=true

***

Potworna przyszłość, którą obiecuje nam handełes Attali

https://ramgeopoliticadintorni.wordpress.com/2017/06/12/potworna-przyszlosc-ktora-obiecuje-nam-handeles-attali/

***

Using Refugees as Weapons

https://www.nytimes.com/2011/04/21/opinion/21iht-edgreenhill21.html

The weaponization of migration: examining migration as a 21st century tool of political warfare

https://calhoun.nps.edu/bitstream/handle/10945/56815/17Dec_Steger_Nathan.pdf

Migration as a Weapon in Theory and in Practice

https://pdfs.semanticscholar.org/f7e7/8b14fc69ba69a7d70601b49b6ab4a9e250af.pdf

***

Warto wiedzieć, że:

Salvini nie wyklucza włoskiego veto w sprawie sankcji wobec Rosji: „Tracimy 7 milionów euro dziennie”. (Salvini poleciał zwykłym samolotem do Moskwy, by oglądnąć mecz finałowy Mundialu, po czym spotkał się z rosyjskim ministrem spraw wewnętrznych)

Salvini non esclude il veto dell’Italia sulle sanzioni alla Russia: „Ci costano 7 milioni al giorno”

https://www.agi.it/estero/salvini_sanzioni_mosca_ue-4164039/news/2018-07-17/

Di Maio zwraca się do włoskich rolników: „Nie pozwolimy na ratyfikację CETA. Urzędnicy państwowi, którzy będą popierać CETA zostaną usunięci”. (Jak chodzi o import produktów rolniczych, by chronić rolnictwo włoskie – nowy rząd włoski zweryfikuje traktaty z Marokiem i Tunezją)

Coldiretti, Di Maio: ” No al Ceta. I funzionari che lo difendono saranno rimossi”

http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Coldiretti-Di-Maio-No-al-Ceta-i-funzionari-che-lo-difendono-saranno-rimossi-e0ed814d-7d38-46b0-bbda-bfac73f27317.html

Za: ram24.neon.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]