Brutalne zamieszki we Francji po zwycięstwie na Mundialu w Rosji [WIDEO]

We wczorajszym finale mistrzostw świata w piłce nożnej jakie rozegrano w Rosji, okazało się, że reprezentacja Francji, składająca się w większości z afrykańskich piłkarzy, zwyciężyła w całym turnieju pokonując Chorwację. Radość z wygranej spowodowała nad Sekwaną falę brutalnych zamieszek. 

Murzyni z przedmieść, zwani we francuskich mediach “młodzieżą”, mają hobby polegające na demolowaniu francuskich miast (zwłaszcza Paryża), co zwykle kończy się bandyckimi napaściami i podpalaniem setek samochodów. Nie inaczej “młodzi” zachowali się po zdobyciu mistrzostwa świata przez Francję. 

Podpalanie rozpoczęto już w święto obalenia Bastylii, czyli w nocy z 14 na 15 lipca. W samym regionie paryskim spłonęło ponad 800 samochodów. Obserwując chaos jaki zapanował po wygraniu mundialu można się było spodziewać, że ilość spalonych aut idzie na rekord. 

Gdy 20 lat temu Francja sięgnęła po tytuł mistrzów świata w piłce nożnej, po wygranej była wielka fet. Nie było zamieszek, strzelały najwyżej korki od szampana. Wczoraj w Paryżu zginęły 2 osoby, a rannych zostało 98. Jedyne co różni tamten triumf od tego aktualnego, to fakt, że wtedy nie było jeszcze masowej imigracji do Europy. 

Zresztą w reprezentacji Francji, aż 17 osob na 23 są właściwe imigrantami z Afryki. Gdyby patrzeć na to z tej strony można powiedzieć, że mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji wygrała Afryka,która wspólnie pokonała Chorwację. 

Najczęściej to właśnie przybysze z Afryki celebrują różne wydarzenia doprowadzając do totalnego chaosu i wielkich strat materialnych. Trudno się zatem dziwić, że uczcili zwycięstwo swoich piłkarzy z Mali, Kamerunu, Gwinei i innych krajów afrykańskich. 

Feta szybko zmieniła się w zamieszki i nic nie zostało ze słynnej francuskiej kultury. Symbolicznie, dzień po rocznicy zdobycia Bastylii, tłum znowu zdobywał Paryż. Rezultat jest tym razem taki, że 500 osób aresztowano, a wielka akcja pacyfikacyjna zaangażowała 100 tysięcy policjantów. 

Kompilacja zapisów na ulicach Paryża i Nicei na poniższym wideo.

Za: Zmianynaziemi.pl

PORÓWNAJ:

Chorwacja: 550 tys. osób celebrowało w Zagrzebiu wicemistrzostwo świata [WIDEO]

Udostępnij przez:

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Dodaj komentarz