Rzecznik węgierskiego rządu: Izraelska gazeta dostarczyła dowodów na to, że George Soros organizuje i finansuje ataki wymierzone w Węgry

0
509

Hungarian Minister Zoltán Kovács: Partial Solutions Are No ...Rzecznik węgierskiego rządu Zoltán Kovács stwierdził, iż izraelski dziennik „The Jerusalem Post” dostarczył dowodów na to, że George Soros organizuje i finansuje ataki wymierzone w państwo węgierskie.

W ten właśnie sposób odniósł się on do artykułu opublikowanego w piątek w anglojęzycznej izraelskiej gazecie, autor którego twierdzi, iż organizacja opłacana przez George’a Sorosa zamierza zmienić węgierskie prawo ograniczające dofinansowywanie organizacji pozarządowych z zagranicy, a chce to uczynić z pomocą niemieckiego rządu.

Gazeta dotarła do nagrania, w którym Balázs Dénes, dyrektor Unii Wolności Obywatelskich dla Europy mówi o tym, jak jego grupa próbowała wpłynąć na rząd Niemiec, aby interweniował przeciwko węgierskiemu rządowi w interesie George’a Sorosa i jego działalności na Węgrzech.

Rzecznik węgierskiego rządu uważa, że prawdziwe modus operandi organizacji Sorosa w końcu zostało ujawnione. Podsumowując, podkreślał, iż „organizacje Sorosa” angażują się w polityczne kampanie bez posiadania do tego politycznej legitymacji, na dodatek stosując środki, które są zabronione.

Jednocześnie zapowiedział, iż zwróci się do redakcji „The Jerusalem Post” z prośbą o udostępnienie rzeczonego nagrania.

Zoltán Kovács przypomniał, że Unia Wolności Obywatelskich dla Europy została stworzona w styczniu 2017 roku jako organizacja, która wyszła z Fundacji Otwarte Społeczeństwo (Open Society Foundation) w celu wywierania nacisków na Unię Europejską oraz rządy poszczególnych krajów.

 

Źródło: Kormany.hu