Apel Kresowian, świadków Zagłady już na platformie CitizenGO! Każdy może podpisać

0
107

Akcja Społeczne: Petycja dostępna jest na stronie: http://www.citizengo.org/pl/158301-apel-kresowian-swiadkow-zaglady

Środowiska kresowe są poważnie zaniepokojone trwającą dyskusją wokół nowelizacji ustawy o IPN oraz deklaracjami polityków, zmierzającymi do wycofania zapisów penalizujących banderyzm oraz kłamstwo wołyńskie.

„Kary za fałszowanie historii oraz nazywanie dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów ludobójstwa na Polakach po imieniu to trzon troski o pielęgnację naszej tożsamości jako Polaków. Każdy z nas winny jest pomordowanym pamięć i żaden Polak nie może być w pełni Polakiem, jeżeli nie będzie troszczył się o prawdę o polskich ofiarach totalitaryzmów, również totalitaryzmu ukraińskiego” napisała Anna Wiejak w uzasadnieniu do petycji, której autorami są ocaleni z Rzezi Wołyńskiej.

„Zachęcam do podpisania petycji, którą podpisało już wielu jeszcze żyjących świadków ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, wielu z niego ocalonych, aby już nigdy nie rozbrzmiał krzyk „Smert Lacham!”, natomiast stosunki z naszymi ukraińskimi sąsiadami układały się w duchu prawdy i wzajemnego szacunku” dodała, zapraszając do podpisania petycji.

Petycja dostępna jest na stronie: http://www.citizengo.org/pl/158301-apel-kresowian-swiadkow-zaglady

Za: Prawy.pl