Opinie Polaków na temat wspólnych wartości

0
1158
[bsa_pro_ad_space id=5]

Starając się być wiernymi nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego:

[bsa_pro_ad_space id=8]

“Dla narodu najważniejszą siłą i bastionem jest rodzina.

Kto jest przyjacielem narodu – umacnia rodzinę,

kto jest wrogiem narodu – niszczy rodzinę”

przedstawiamy wspólne wartości, które łączą wszystkich Polaków, przeprowadzonych wspólnie przez CitizenGo oraz panel Ariadna z okazji Narodowego Kongresu Rodziny 2019 r. Tegoroczna edycja została odwoła z uwagi na stan epidemii, ogłoszony przez WHO i w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy:

Zwracamy uwagę, że silna rodzina jest fundamentem społeczeństwa obywatelskiego. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały we wspólnocie. Rodziny posiadają w sobie potencjał do tego, by wpływać na najbliższe otoczenie i zmieniać świat na lepszy. Rodzina odgrywa również olbrzymią rolę w podtrzymywaniu i przekazywaniu tożsamości lokalnej i narodowej. Identyfikacja z najbliższym otoczeniem, z funkcjonującymi tam specyficznymi wartościami, przywiązanie do symboli i miejsc stanowi bodziec do angażowania się w sprawy wspólnot: lokalnej, narodowej czy europejskiej.

Z badania wynika, że top3 wspólnych wartości to tradycje, rodzina i historia, na kolejnych miejscach znajdują się Ojczyzna, patriotyzm, niepodległość i wolność.

Polacy odpowiedzieli też na pytanie, które wartości są w dzisiejszych czasach najbardziej atakowane w przestrzeni publicznej. Są nimi religia, historia i rodzina. Na kolejnych miejscach uplasowały się wolność, tradycje, patriotyzm i sprawiedliwość.

Z powyższego wynika, że w przestrzeni publicznej działają w większości ośrodki wrogie Polakom, wrogie rodzinie, wrogie naszym wspólnym wartościom.

Pełne badanie można znaleźć pod następującym LINKIEM

za: dzienzycia.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Weto, inicjatywa, referendum (WIR) – proponuje obywatelom Romuald Starosielec, kandydat na Prezydenta Polski [WIDEO]

Jaki świat ukazał nam Covid ? Współczynnik 90/10.

[bsa_pro_ad_space id=4]