Polonia a państwo polskie [WIDEO]. Piotr Szlachtowicz i Andrzej Radwański (Wlk. Brytania) „Państwo polskie a młoda emigracja. Nadzieje, szanse a rzeczywistość”.

0
899
[bsa_pro_ad_space id=5]

Prezentujemy Państwu nagranie z konferencji pt. „Polonia a państwo polskie. Przyszłość i nadzieje”, która odbyła się 12 listopada br. w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Polaków mieszkających poza granicami Polski, aby ukazać Polakom w kraju i na całym świecie poziom współpracy, najczęściej niestety bardzo negatywnej, między obecnym MSZ rządu Zjednoczonej Prawicy a Polakami mieszkającymi poza granicami Polski.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Konferencja, pod patronatem wicemarszałka Stanisława Tyszki, miała odbyć się w Sejmie RP, ale 2 dni przed konferencją administracja Sejmu (szefowa kancelarii) telefonicznie poinformowała organizatorów, że konferencja w Sejmie nie może się odbyć, mimo zapewnień od ponad miesiąca. Przypominamy, że z podobnym zachowaniem mieliśmy do czynienia przy okazji konferencji „Polska – Białoruś. Wspólne dziedzictwo, wspólna odpowiedzialność”. To pokazuje poziom ludzi pracujących w polskim parlamencie.

Poniżej wprowadzenie do konferencji przez posła Tomasza Rzymkowskiego, z klubu Kukiz’15 oraz pierwsze dwa wystąpienia z Wielkiej Brytanii – Piotr Szlachtowicz i Andrzej Radwański ze stowarzyszenia Fides et Libertas „Państwo polskie a młoda emigracja. Nadzieje, szanse a rzeczywistość”.

 

 

 

Źródła: yt / press.warszawa

Fot. Twojaanglia.eu

[bsa_pro_ad_space id=4]