“Afera frankowa”: Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwany w trybie wyborczym. Wniosek oddalony, będzie odwołanie.

Warszawski Sąd Okręgowy oddalił jeden z dwóch wniosków kandydatów na radnych do sejmiku. Politycy reprezentujący Jedność Narodu – Wspólnota oraz Kukiz’15 domagali się od prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego sprostowania wypowiedzi o sytuacji tzw. frankowiczów. 

“Dzisiaj kurs franka jest dużo, dużo niższy niż kiedyś, a sądy, kiedyś mówiłem: zgłaszajcie się do sądów, przyznają także przy pozwach zbiorowych odszkodowania. Krótko mówiąc, i tu sprawy posuwają się do przodu” mówił niedawno były premier Jarosław Kaczyński w programie “Gość Wiadomości” w TVP Info.

Kandydaci na radnych: Wojciech Dobrzyński (Jedność Narodu-Wspólnota) oraz Piotr Jankowski (Kukiz’15) pozwali Kaczyńskiego za te słowa, w trybie wyborczym.

ZOBACZ TEŻ: „Frankowicze” chcą pilnego spotkania z prezesem PiS

 

W rozmowie z dziennikarzami działacze tłumaczyli, że zdecydowali się na ten właśnie tryb, ponieważ stanowi on “skuteczny sposób, żeby od razu sprostować kłamstwo”. Piotr Jankowski zarzucił partii rządzącej, że przez trzy lata nie zrobiła nic dla osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. 

TEKST ZAŻALENIA SKIEROWANEGO DO SĄDU:

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał we wtorek 16.10, że wypowiedź lidera PiS “nie była elementem kampanii wyborczej, nie miała charakteru agitacji wyborczej, a przedstawiona została w zwykłym wywiadzie”.[Ten zwykły wywiad ma miejsce w trakcie kampanii wyborczej i to w głównym wydaniu Wiadomości TVP – przyp. P.P.]. Złożone zostały dwa wnioski, oddalono ten, który wpłynął od Wojciecha Dobrzyńskiego. Wniosek Piotra Jankowskiego został natomiast skierowany do sądu w Łodzi. Zostanie rozpatrzony w środę. Wojciech Dobrzyński zapowiedział odwołanie się od decyzji sądu.

Nagranie z przebiegu rozprawy sądowej -> LINK

Poniżej wytłumaczenie problemu, o którym jest mowa (od 24 min.). Pokazujemy mechanizm finansowy, którym były “toksyczne kredyty frankowe” wpisane w plan międzynarodowego systemu finansowego, który pozbawił kilkuset tysięcy polskich rodzin możliwości normalnego funkcjonowania, a obóz Zjednoczonej Prawicy okazał się zbyt słaby, aby coś zrobić w tym zakresie.

 

Bankowe bezprawie: PiS i Zjednoczona Prawica przez 3 lata bezradne, aby rozwiązać problem 2 mln Polaków [WIDEO]. Raport NIK i apel do sędziów

Za: niss.org.pl, fronda.pl, politykapolska.eu

Udostępnij przez:

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Dodaj komentarz